EMS airflow PROPHYLAXIS MASTER

AIRFLOW® to zapewniająca przewidywalne efekty procedura usuwania biofilmu, osadów i świeżego kamienia nazębnego z naturalnych zębów, implantów, wypełnień, aparatów ortodontycznych oraz obszarów nad- i poddziąsłowych.

 

AIRFLOW® Prophylaxis Master to najnowsza innowacja wprowadzona przez firmę EMS do systemu Guided Biofilm Therapy: unikalne rozwiązanie do stosowania w próchnicy, profilaktyce chorób przyzębia i leczeniu podtrzymującym. Zaprojektowane do intensywnego użytkowania przez profesjonalistów, urządzenie cechuje się wyjątkową ergonomią, wysoką precyzją, prostotą konserwacji i zgodnością z najwyższymi standardami higienicznymi. AIRFLOW® Prophylaxis Master zaprojektowano zgodnie z najwyższymi standardami wydajności, bezpieczeństwa i komfortu.

 

 

ZASTOSOWANIE GBT

STOMATOLOGIA OGÓLNA / PROFILAKTYKA

Może być bezpiecznie i komfortowo stosowany na wszystkich tkankach miękkich, włączając dziąsła, błony śluzowe, język i podniebienie. Jest jedynym postępowaniem pozwalającym na skuteczne, minimalnie inwazyjne usuwanie biofilmu z trudno dostępnych miejsc, takich jak głębokie zagłębienia i szczeliny, przestrzenie międzyzębowe, nieprawidłowo ustawione zęby, obszary poniżej brzegów koron i implantów, recesje i aparaty ortodontyczne. Umożliwia wczesne wykrywanie białych plam demineralizacyjnych i próchnicy, pozwalając uniknąć niepotrzebnych, inwazyjnych zabiegów stomatologicznych. Utrzymuje integralność zębów własnych, implantów, wypełnień i tkanek miękkich.

 
ORTODONCJA

Rękojeść AIRFLOW® z piaskiem PLUS stanowi jedyne rozwiązanie pozwalające na usuwanie biofilmu z obszarów wokół aparatów ortodontycznych. AIRFLOW® zapewnia 100% dostęp do przestrzeni wokół zamków. Nie wymaga zdejmowania łuków, ligatur lub wyciągów. AIRFLOW® z piaskiem PLUS w sposób bezpieczny i skuteczny usuwa biofilm, nie uszkadzając ani nie modyfikując powierzchni zamków oraz utrzymując ich pełną siłę wiązania. Piasek PLUS jest komfortowy dla dziąseł i tkanek miękkich, co poprawia współpracę ze strony pacjenta.

 
IMPLANTOLOGIA

Rękojeść AIRFLOW® z piaskiem PLUS jest unikatowym rozwiązaniem do regularnej pielęgnacji implantów, pozwalającym na skuteczne i bezpieczne usuwanie biofilmu. AIRFLOW® z piaskiem PLUS działa w sposób minimalnie inwazyjny, nie stwarzając ryzyka zarysowania powierzchni implantów, łączników lub protez. Zastosowanie AIRFLOW® z piaskiem PLUS jest komfortowe i bezpieczne dla tkanek miękkich.

 

CECHY I FUNKCJE PRODUKTU

 RĘKOJEŚĆ PIEZON®
 DYSZA AIRFLOW® MAX
DYSZA PERIOFLOW®
POJEMNIK – Pojemnik na piasek w urządzeniu AIRFLOW® jest wykonany z polimeryzowanego tworzywa sztucznego, odpornego na uderzenia i reakcje chemiczne. Dzięki dużej pojemności znacząco poprawia wydajność i ergonomię pracy.
STACJA HERMETYZUJĄCA – Nowoczesny system ze złączem magnetycznym, który w ciągu paru sekund doprowadza lub wypuszcza ciśnienie z pojemnika na piasek.
 BUTELKI – System wyposażony jest w dwie przezroczyste butelki: PIEZON® i NIGHT CLEANER. Butelka PIEZON® może być stosowana z określonymi roztworami dezynfekującymi, jak również z wodą destylowaną. Butelka NIGHT CLEANER umożliwia czyszczenie i dezynfekcję obiegu wodnego na zakończenie dnia.
 INTERAKTYWNY PANEL DOTYKOWY – Nowy, prosty i ergonomiczny panel dotykowy EMS posiada 10-stopniowy interfejs, który pozwala na ręczną zmianę poziomu mocy dla AIRFLOW® i PIEZON®. Ma również możliwość regulacji temperatury wody oraz głośności komunikatów dźwiękowych, a także funkcję przypomnienia o przeglądzie okresowym.
NOWY RĘKAW – Nowy, trwały i bardziej wydajny rękaw EMS jest wyposażony w system „plug-and-play”, który umożliwia łatwy demontaż i konserwację. Przewody, którymi doprowadzany jest piasek wykonano z chirurgicznej stali nierdzewnej dla zwiększenia ich trwałości. Solidne uchwyty dyszy i rękojeści z wbudowanym systemem regulacji i doprowadzenia wody.
STEROWNIK – Bezprzewodowy sterownik nożny wykonany ze stali nierdzewnej z funkcją zwiększenia mocy (Boost). Dostęp do przycisku uruchamiającego o zasięgu 360º.
ZEWNĘTRZNE FILTRY – przezroczyste filtry powietrza i wody umożliwiają łatwą i szybką kontrolę lub wymianę.
SYSTEM OCZYSZCZANIA – W pełni zintegrowany system oczyszczania obiegu wody dla Airflow® i Piezon®. Czyści przewody dla płynów w ciągu mniej niż jednej minuty.
NOWA TECHNOLOGIA NO PAIN – Dynamiczna reakcja dostosowuje moc wyjściową do siły jaka jest przykładana na końcówce. Brak kamienia = mniejsza moc. Większy opór kamienia = wyższa moc dla minimalnej inwazyjności.
SYSTEM PODGRZEWANIA – System podgrzewania wody z regulacją temperatury umożliwia wykonanie zabiegu, który jest komfortowy i przyjemny dla pacjenta.

Piasek AIRFLOW PLUS usuwa biofilm, osady i świeży kamień nad- i poddziąsłowo, ograniczając potrzebę użycia narzędzi ręcznych i elektrycznych. Koniec z gumkami, szczoteczkami i pastą. EMS PIEZON® NO PAIN z końcówkami PS pozwala na przeprowadzenie minimalnie inwazyjnego skalingu wszędzie tam, gdzie jest to konieczne. Zabieg przeprowadzany jest przy regulowanej temperaturze irygacji i aktywowany za pomocą bezprzewodowego sterownika nożnego.

PIEZON® NO PAIN może wykonywać 32000 oscylacji liniowych na sekundę bez żadnych bocznych odchyleń, zapewniając przewidywalny i bardzo precyzyjny rezultat zabiegu. Został wyposażony w funkcję dynamicznej regulacji mocy, która w sposób ciągły dostosowuje moc do przykładanej siły dla zapewnienia maksymalnego komfortu pacjenta.

 

Niezwykle precyzyjny strumień końcówkI PERIOFLOW Nozzle dzięki wąskiej budowie i precyzyjnemu strumieniowi zapewnia minimalnie inwazyjny dostęp do kieszeni periodontologicznych, uzupełnień i implantów bez konieczności zdejmowania koron lub prac protetycznych.

Wyjątkowa funkcja regulacji temperatury i 5 poziomów do wyboru.Wybierz brak podgrzewania lub wybraną tempreaturę: 25°C, 30°C, 35°C albo 40°C – idealne w przypadku dzieci, wrażliwych pacjentów oraz wizyt kontrolnych.

 

 

DYSZA AIRFLOW® MAX

Usuwa równocześnie biofilm, osady i częściowo zmineralizowaną płytkę z zębów naturalnych, uzupełnień protetycznych oraz implantów. Czyści i poleruje podczas jednej procedury.

 

DYSZA PERIOFLOW®

PERIOFLOW® i piasek AIRFLOW PLUS są przeznaczone do:

Usuwania biofilmu poddziąsłowego (oczyszczania) w kieszeniach od >4 do 9 mm zębów naturalnych i implantów – Wstępnego i podtrzymującego (SPT) leczenia periodontologicznego – Zapobiegania mucositis / peri-implantitis – Wstępnego i podtrzymującego leczenia mucositis / peri-implantitis.

 

RĘKOJEŚĆ PIEZON®

Po użyciu AIRFLOW® usuń pozostały kamień nad- i poddziąsłowy przy pomocy skalera PIEZON® NO PAIN z końcówką PS.