Axeos

Axeos

Pantomogram firmy Sirona do wykonywania zdjęć 2D, 3D oraz zdjęć cefalometrycznych (opcja). Axeos zapewnia najszerszy zakres funkcji spośród wszystkich aparatów rentgenowskich Dentsply Sirona. 

Axeos – specjalistyczny aparat 2D/3D o dużej objętości i wysokiej jakości obrazu dla gabinetów z szeroką ofertą leczenia. Opracowany wspólnie z dentystami i klinicystami, Axeos zapewnia najszerszy zakres funkcji spośród wszystkich aparatów rentgenowskich Dentsply Sirona. Oprócz doskonałej jakości obrazu i dostosowanych rozmiarów objętości 3D, aparat jest w pełni zoptymalizowany pod kątem większego komfortu pacjenta. Axeos zapewnia nie tylko wysoką wydajność i niespotykaną wygodę, ale także wielokrotnie nagradzany design. Docenisz również zintegrowaną szafkę na akcesoria typu zagryzaki i nastrojowe oświetlenie.


Promienie rentgenowskie są konwertowane bezpośrednio na sygnały elektryczne – w przeciwieństwie do konwencjonalnych systemów nie ma utraty sygnału w wyniku konwersji światła. Rezultatem tego rozwiązania są obrazy o wyjątkowo wysokim poziomie ostrości – nawet przy bardzo małej dawce.

Axeos posiada czujnik DCS. Technologia Sharp Layer w panoramie Axeos umożliwia wykonanie ostrego zdjęcia o dużej skali szarości dla każdego pacjenta. 

 

 Do edycji i przeglądania zdjęć służy oprogramowanie Sidexis.

Pozycjonowanie pacjenta odbywa się poprzez wyznaczenie lini pionowej oraz lini frankfurckiej. W wyznaczeniu lini frankfurckiej pomaga zautomatyzowany okluzyjny zagryzak dzięki czemy pozycjonowanie staje się niezwykle proste. 

Kolumna aparatu Axeos wyposażona jest w zespół diod które podświetlają ścianę urządzenia na dowolnie wybrany przez Państwa kolor. Aparat opcjonalnie może być wyposażony w czujnik 3D oraz ramię cefalometryczne  zamontowane po lewej lub prawej stronie urządzenia. Do każdego rodzaju zdjęć pantomograficznych, 3D oraz cefalometrycznych urządzenie wykorzystuje osobne czujniki.

 


Normy: Klasa 1, Typ B (EN 60601-1)

Zasilanie: 210/240V, 50/60 Hz

Generator wys. częstotliwości: Zakres napięć 60 lub 90 kV, 16 mA

Czasy ekspozycji:  14.2 s (standard), 9.1 s (Quickshot)

Czas ekspozycji ceph: 9,4 s (standard), 4.7 s (Quickshot)

Sensor: DCS (panorama), CSL (cefalometria)

Sterowanie: panel dotykowy EasyPad

Pozycjonowaie pacjenta: 

- zautomatyzowane,

- okluzyjny zagryzak

- 2 linie laserowe (pionowa i frankfurcka)

- 3 punkty podparcia (1 czołowy, 2 skroniowe)

 Ramie ceph: opcjonalnie po lewej  lub prawej stronie