Axano

NAJBARDZIEJ INTELIGENTNY I INNOWACYJNY UNIT NA ŚWIECIE

 Unit Sirona Axano - najwyższy poziom technologiczny

 

Axano to elegancki fotel dentystyczny, który dopasuje się do Twoich potrzeb. Axano łączy innowacje, intuicyjność obsługi i korzyści jakie zapewnia nowoczesny unit stomatologiczny, które można dostosować do Twoich potrzeb.

Axano łączy elegancje designu z wysoką wygodą i innowacyjnymi funkcjami leczenia. Elegancki kształt, podświetlenie i wyświetlacz Smart Touch  tworzą atmosferę nowoczesności i szyku.

Nowatorski projekt Axano, dzięki wykorzystanym nowoczesnym technologiom, zapewnia doskonałą ergonomię, dzięki której leczenie staje się wygodne i efektywne, a utrzymanie higieny bardziej skuteczne. Dzięki Axano leczenie pacjentów to przyjemność.

 

 

3 nowe, inteligentne i innowacyjne funkcje sterowania: Smart Touch, Smart Delivery Pro i Smart Control

 

Inteligentny wyświetlacz Smart Touch 

Interaktywny, intuicyjny wyświetlacz Smart Touch o przekątnej 26 cm to serce Axano. Wyświetlacz oferuje przejrzyście uporządkowane funkcje dzięki zastosowaniu ultranowoczesnej technologii multitouch. Możesz dostosować wygląd interfejsu nawet w najdrobniejszych szczegółach. Funkcja Drag&Drop pozwala szybko i łatwo przeorganizować przyciski interfejsu użytkownika i umieścić je tam, gdzie ich potrzebujesz. Ponadto ekran oferuje funkcje edycji zdjęć wewnątrzustnych bezpośrednio w interfejsie Smart-touch. Możesz na nim także odtwarzać media cyfrowe w celu wsparcia konsultacji stomatologicznych.

Zmotoryzowana konsola lekarza -Smart Delivery Pro

Dzięki zmotoryzowanej szynie ślizgowej konsola lekarza jest zawsze w zasięgu ręki. Funkcja regulacji wysokości automatycznie dostosowuje fotel do Twojego wzrostu, a Smart Delivery Pro pozwala na leczenie bez wysiłku, zgodnie z zachowaniem zasad ergonomii, codziennie przez wiele godzin.

Sterownik nożny Smart Control

Ergonomiczny, bezprzewodowy i wielofunkcyjny sterownik nożny, który zapewnia dostęp do najważniejszych funkcjonalności bez używania rąk. To intuicyjne rozwiązanie nie odwraca Twojej uwagi od pacjenta i uwalnia ręce, pozwalając na przeprowadzenie leczenia w sposób ergonomiczny.

Sterownik ma funkcje zmiany pozycji elementu lekarza i fotela,  zmiany ustawień na panelu wyświetlacza i uruchamiania narzędzi. Producent zapewnił możliwość ustawienia sterwonika nożnego indywidualnie do potrzeb każdego lekarza. 

Jednym z systemów jest pełne sterowanie końcówkami:

Rękaw turbinowy - włączanie/wyłączanie wody, chip blower - przedmuch

Mikrosilnik SIRONA BL ISO C - zmniejszanie/zwiększanie prędkości obrotowej, wywoływanie jednego z 3 zapisanych programów mikrosilnika, chip blower - przedmuch, włączanie/wyłączanie wody, włączanie/wyłączanie lewych obrotów mikrosilnika.

Skaler SIRONA SIROSONIC BL - zmniejszanie/zwiększanie mocy, wywoływanie jednego z 3 zapisanych programów skalera, włączanie/wyłączanie wody.

 

  Laureat nagrody Reddot winner 2022 za produkt o wyjątkowym designie

 

Podświetlenie Ambient Light

Subtelne podświetlenie konsoli lekarza i asysty oraz prowadnicy Smart Delivery Pro tworzy przyjemną, komfortową atmosferę. Różnorodność opcji kolorystycznych pozwala stworzyć doskonałą atmosferę idealnie dopasowaną do estetyki wystroju Twojego gabinetu. Funkcja ta pełni również rolę informacyjną - na przykład zielone światło podświetlenia wskazuje, że trwa proces higieny. Możesz również samodzielnie wybrać kolory podświetlenia tak, by współgrały z odcieniem tapicerki.

Ekskluzywna paleta kolorów

Unity Axano zostały stworzone aby imponowały doskonałą jakościa wykonania oraz zapewniały wyjątkową odporność i trwałość na długie lata codziennego użytkowania.

Ponadto możesz wybierać sposród wielu kolorów tapicerki. Możesz również zdecydować się na tapicerkę Lounge, aby zapewnić swoim pacjentom najwyższy poziom komfortu. W tej wersji ,asz dodatkowe możliwości konfigurowaia unitu dzięki opcjom wyboru kolorystyki szwów. 

Ergonomia


Zmechanizowany zagłówek

Zmechanizowany zagłówek pozwala na zmianę wysokość oraz pochylenia przy użyciu przycisków na ekranie Smart Touch lub poprzez użycie sterownika nożnego Smart Control, zupełnie bez użycia siły. Co więcej  dla jeszcze większego komfortu pacjenta oparcie pleców z zagłówkiem zmechanizowanym może zostać wyposażone w poduszkę powietrzną do podporu odcinka lędźwi oraz element masujący pacjenta podczas zabiegu. Podpora lędźwi jest bardzo ważna szczególnie przy zabiegach leżących gdzie pacjent nie musi napinać mięśni dolnego odcinka pleców ponieważ w tym miejscu znajduje się pusta przestrzeń.  

Systemy ErgoMotion i OrthoMotion

ErgoMotion - siedzisko pacjenta zmienia wysokość w zależności od pochylenia oparcia pleców. System ErgoMotion pozwolił na zastosowanie w unicie pozycji Trendelburga.

OrthoMotion - oparcie i siedzisko pacjenta zamienia położenie o ten sam kąt. System OrthoMotion został stworzony z myślą o ludziach w podeszłym wieku oraz ludziach z dysfunkcją ruchu. Poprzez pochył oparcia i siedziska o ten sam kąt odcinek lędźwiowy pozostaje cały czas w tej samej pozycji.

 Sterowanie fotelem 

Wszystkie unity Sirona posiadają bardzo rozbudowany system sterowania fotelem. Sterowanie fotelem przy użyciu sterowników nożnych jest podejściem niekonwecjonalnym. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy sięgać do strefy "brudnej" jaką są panele sterowania a także zachowujemy ergonomie pracy przy zabiegach z pacjentem leżącym (nie musimy odkładać końcówki do spozycjonowania pacjenta) oraz siedzącym (nie trzeba odwracać się w celu przestawienia pozycji fotela). Funkcje siedziska i oparcia mogą być wywoływane z:

- panelu lekarza,

- panelu asysty,

- sterownika nożnego,

- drugiego sterownika nożnego zamontowanego w podstawie unitu (góra/dół, przód/tył). 

Ilość rękawów 6+2

Każdy unit Sirona standardowo wyposażony jest w wszystkie rękawy ze światłem LED. Pole zabiegowe jest dodatkowo doświetlone i nie powstają cienie spowodowane wprowadzeniem narzędzia do jamy ustnej pacjenta. Rękawy montowane są metodą Plug and Play co oznacza, że użytkownik sam może wymienić taki rękaw.  Wszystkie końcówki posiadają podgrzewanie wody zapobiega to podrażnieniom zębów podczas zabiegu.

Konsola lekarza posiada miejsce na 6 instrumentów + opcjonalnie dodatkowy uchwyt na kamerę wewnątrzustną.Istnieje również możliwość podłączenia dodatkowego mikrosilnika do zabiegów implantologicznych.

Co więcej 4 z 6 narzędzi mogą być narzędziami rotacyjnymi (turbiny, mikrosilniki).  

Ramię i panel asysty 

Panel asysty wyposażony jest w Smart Pad do  płynnej obsługi urządzeń.

Unit Sirona Axano posiada długie ramię asysty, wyposażone w system odseparowanych elementów ssących. Oznacza to, że podczas podniesienia rękojeści ssaka ślinociąg jest wyłączony i na odwrót. Element asysty w unicie posiada 4 miejsca na końcówki. W przypadku wyposażenia elementu asysty w strzykawko-dmuchawkę SprayVit M zyskujemy podgrzewanie tejże końcówki oraz dodatkowe oświetlenie w postaci diody LED na końcówce. Czwarta pozycja może zostać wykorzystana na drugi ssak, lampę polimeryzacyjną lub kamerę wewnątrzustną.

Element asysty może być wyposażony w ssak chirurgiczny oraz urządzenie do wyciskania mas.

Lampa zabiegowa 

                          

Bezcieniowa lampa LEDViev Plus posiada 4 niezależne, bezcieniowe diody LED. Sterowanie lampy można wykonać z panelu lekarza, panelu asysty oraz bezdotykowo przy pomocy czujnika. Lampa posiada maksymalne natężenie 40 000 lux. Lampę LEDViev Plus wyróżnia możliwość zmiany temperatury barwowej z ciepłej do zimnej, funkcjonalność ta znajduje zastosowanie w protetyce oraz podczas doboru koloru wypełnienia. Ponadto lampa ma zaprogramowany tryb do nieutwardzania materiałów kompozytowych. 

 

Blok spluwaczki i zmotoryzowana spluwaczka obrotowa

Blok spluwaczki jest odseparowany od fotela - Konstrukcja tego typu zapobiega przeciążaniu siłownika oraz zapewnia statyczność i sztywność wszystkich elementów.

W standardzie unit przygotowany jest do systemu mokrego. Istnieje możliwość rozbudowy systemu ssącego do systemu suchego oraz separacji amalgamatu w systemie mokrym jak i suchym.

Dodatkowo blok spluwaczki można wyposażyć w system płukania ssaka i ślinociągu oraz system sanityzacji do przepłukiwania końcówek.

Blok sluwaczki jest przystosowany do wody z sieci.

Ponadto w unicie Axano misa spluwaczki automatycznie obraca się w kierunku pacjenta w pozycji do płukania i odchyla się do zabiegu. Umożliwia szybszy i bezpieczniejszy proces leczenia.

 

Końcówki

Sirona SprayVit M - strzykawko-dmuchawka ze światłem LED, strzykawko-dmuchawka posiada obrotowy tip oraz łatwo zdejmowalną obudowę nadające się do sterylizacji, strzykawko-dmuchawka posiada wbudowany kartdridż do podgrzewania wody.

Sirona BL ISO C LED - mikrosilnik elektryczny bezszczotkowy ze światłem LED. Mikrosilnik posiada krótkie złącze ISO co daje możliwość stosowania krótkich kątnic. Regulacja wody odbywa się na rękawie, sterowanie prędkościami obrotowymi odbywa się ze sterownika nożnego lub panela lekarza. Mikrosilnik BL ISO C charakteryzuje przesył danych o prędkości i momencie obrotowym dzięki czemu może być on stosowany jako mikrosilnik implantologiczny i endodontyczny.

Sirona SiroSonic TL - skaler piezoelektryczny ze światłem LED. Sterowanie mocą skalera odbywa się ze sterownika nożnego lub panela lekarza. Skaler posiada dodatkowe programy endodontyczne, zmiana mocy odbywa się co 1%.

Ilości wody na końcówkach ustawia się regulatorami w rękawach poszczególnych narzędzi roboczych. Bardzo szybko można dostosować ilość wody w zależności od potrzeb.

 

Sanityzacja i dezynfekcja

W nowym fotelu Dentsply Sirona wszystko zostało zaprojektowane z dbałością o zachowanie higieny począwszy od gładkich, łatwych do czyszczenia powierzchni po odłączane elementy i wbudowane adaptery do dezynfekcji unitu. Unit stomatologiczny Sirona Axano posiada wbudowany system sanityzacji torów wodnych całego unitu oraz dezynfekcji układu ssącego.

Sanityzacja jest procesem dezynfekcji i płukania torów wodnych mających styczność z pacjentem, w taki sposób żeby były one drożne i zdezynfekowane. Dzięki temu unit pobierający wodę z sieci nie jest narażony na powstawanie bio-filmu i zakamieniania układu wodnego unitu. Sanityzacje wykonujemy w trzech przypadkach:

- pomiędzy pacjentami (20 sekund),

- na koniec dnia (120 sekund),

- raz w miesiącu min. 24 godziny.

Proces ten jest jednym z elementów zapobiegającym powstawaniu zakażeń krzyżowych, dlatego powinno się go wykonywać pomiędzy każdym pacjentem. Dozowana dawka płynu Dentosept jest rozrabiana z wodą w stężeniu 1:100.

Blok sanitarny w Smart Touch ukazuje procedury sanitarne, które zostały ostatnio przeprowadzone i te które należy wkrótce wykonać Możesz również z tego miejsca podjąć automatyczne środki sanityzacji - regularne płukanie i comiesięczną dezynfekcję. Za jednym dotknięciem przycisku rękawy, węże ssące i spluwaczka zostaną automatycznie spłukane środkiem czyszczącym.

Wbudowane w unit adaptery do czyszczenia rękawów zapewniają łatwe i niezawodne czyszczenie i dezynfekcję rękawów za pomocą wbudowanego urządzenia do dezynfekcji. Aby przeprowadzić proces sanityzacji wystarczy podłączyć rękawy do kolorowych adapterów w bloku wodnym.

                                                            

W unicie Axano podczas prowadzenia procesów sanityzacji włącza się podświetlenie Ambient Light unitu (na wybrany przez Państwa kolor).

Dezynfekcja układu ssącego polega na przepłukaniu torów ssaka i ślinociągu płynem do dezynfekcji np. Orotol firmy Durr Dental (środek czyszczący dodawany jest automatycznie), z wykorzystaniem zbiornika znajdującego się wewnątrz bloku spluwaczki. Ssak i ślinociąg możemy bardzo szybko zdezynfekować i przepłukać między pacjentami lub w trakcie dłuższego zabiegu w celu zachowania jak najlepszej efektywności. Do przepłukania ssaka i ślinociągu służy wbudowany adapter znajdujący się w bloku spluwaczki.

Higiena

Wszystkie powierzchnie są gładkie i łatwo jest je czyścić i dezynfekować. Specjalna budowa elementu asysty i bloku wodnego czynią procedury higieniczne prostszymi i wymagającymi mniej czasu. Wszystkie elementy "strefy brudnej" mają możliwość sterylizacji w autoklawach. Unit obsługuje się głównie przy pomocy sterownika nożnego przez co zmniejszamy ryzyko zakażeń krzyżowych. Unity DentSply Sirona posiadają akredytacje instytutu Roberta Kocha (DGHK intitute) pioniera w dziedzinie higieny.

                                                             

  

ZDALNA DIAGNOSTYKA UNITU, PRZEGLĄDY TECHNICZNE

Unit Axano posiada zdalną diagnostykę techniczną. Polega ona na wykryciu ewentualnych problemów związanych z prawidłową pracą urządzenia. Do zdiagnozowania problemów potrzebujemy jedynie lub połączenia sieciowego pomiędzy unitem a komputerem.

Dodatkowo Sirona jako jeden z nielicznych producentów unitów posiada w swojej ofercie dedykowane do każdego modelu roczne zestawy przeglądowe w których znajduje się kilkadziesiąt elementów do wymiany podczas rocznego przeglądu. Jest to profesjonalne podejście dzięki któremu można uniknąć bardzo wielu problemów w przyszłości związanych ze słabą jakością wody i powietrza wprowadzanego do unitu. Kolejnym ułatwieniem Państwa pracy jest system przypominający o zbliżającym się terminie rocznego przeglądu.

 

JAKOŚĆ WYKONANIA

Wysokie standardy: Sirona jest technologicznym liderem z ponad 130-letnią historią innowacji i ustanawiania wysokiej jakości standardów. 290 inżynierów i naukowców z działu Badań i Rozwoju przykłada szczególną wagę do jakości oraz wdrażania procesu innowacji. Wszystkie unity Sirona produkowane są w fabryce w Bensheim koło Frankfurtu, z niemieckich i europejskich materiałów.

 

DODATKOWE MOŻLIWOŚCI UNITÓW SIRONA

Funkcje leczenia Endo, Implant usprawniają pracę i zwiększają bezpieczeństwo kliniczne. Dzięki nim postawienie diagnozy, wyjaśnienie planu leczenia i rozpoczęcie leczenia przebiega sprawnie iszybko. Podczas leczenia endodontycznego i implantologicznego ekran Smart Touch przejrzyście i w zrozumiały sposób wyświetla poszczególne kroki. A obsługa sterownika Smart Control i wyświetlacza Smart Touch jest intuicyjna i nie absorbuje rąk.

ENDODONCJA  

Unit można rozbudować w pakiet endodontyczny pozwalający na wykorzystanie takich systemów jak: apex locator, mikrosilnik endodontyczny z wbudowana bazą pilników (np. Reciproc, WaveOne, Pro Taper etc.). Każdy z tych systemów posiada pełną funkcjonalność.W pakiecie dostajemy również kątnice zwalniającą 1:6. Pakiet ENDO pozwala na wykorzystanie wielu systemów wbudowanych w unicie bez konieczności wykorzystywania dodatkowych wolnostojących urządzeń w dużo lepszej cenie.

Ponadto unowocześniony został sposób wyświetlania głębokości kanału i doboru pilnika.Wybór przebiegu kanału pozwala optymalnie dostosować moment obrotowy i szybkość pracy pilnikiem i ograniczyć ryzyko złamania narzędzia. 

IMPLANTOLOGIA I CHIRURGIA

Unit Axano posiada możliwość wyposażenia konsoli lekarza w fizjodyspenser oraz pompę perylstatyczną.A z domyślnej biblioteki możesz wybrać każdy system implantologiczny. Lekarz na każdym kroku uzyskuje zapis informacji o użytych parametrach roboczych końcówki podczas zabiegu, a następnie parametry te zapisywane są w oprogramowaniu Sidexis. Użytkownik nie potrzebuje dodatkowych urządzeń wolnostojących, leczenie przebiega wydajnie i z zachowaniem sterylności.

 

 

Kamera SiroCam AF+

Unity Sirona mogą być wyposażone w kamerę wewnątrzustną współpracującą z oprogramowaniem SIDEXIS. Kamery wewnątrzustne SIROCAM posadają bardzo wysoką rozdzielczość i możliwość archiwizacji zdjęć. W połączeniu z monitorem Sivision może zdecydowanie usprawnić komunikację z pacjentem.

 

Monitor Sivision 22''

Możesz zwiększyć transparentność prowadzonego leczenia dzięki 22'' monitorowi Sivision, wyświetlając na nim różne materiay związane z postawioną przez Ciebie diagnozą. Pacjenci poczują, że uczestniczą w procesie, a prezentacja wizualna ułatwi im zrozumienie i właściwą ocenę sytuacji klinicznej. Monitor montowany na niezależnym ramieniu.

Heliodent PLUS 

Rentgen wewnątrzustny zamontowany na maszcie lampy. Zdjęcia rentgenowskie mogą być wykonywane na fotelu bez potrzeby przechodzenia z pacjentem do innego miejsca. Rentgen Sirona Heliodent PLUS wpasowuje się w design unitu oraz zajmuje dużo mniej miejsca niż w przypadku urządzeń montowanych do ściany. Montaż rentgena na unicie eliminuje wiele problemów związanych z montażem oraz osłonami stałymi potrzebnymi do wykonywania ekspozycji.