MELAquick 12+ p

Autoklaw klasy S, wolno stojący, pojemność komory 1,35 litra

MELAquick 12+ p

 kompaktowy, szybki, niezależny
 

Ten szybki-autoklaw w wersji wolno stojącej pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze podczas reprocessingu narzędzi. W ciągu zaledwie 7 minut można wysterylizować końcówki stomatologiczne i inne narzędzia (o długości do 20 cm) – nawet pomiędzy zabiegami. Dostępne są trzy programy klasy S: wszystkie są zgodne z europejską normą EN 13060.

Do sterylizacji końcówek mają zarówno usuwanie powietrza jak i suszenie duże znaczenie. To innowacyjne urządzenie może być również zastosowane, gdy nie ma sprężonego powietrza w pobliżu. MELAquick 12+ p ma wbudowaną małą sprężarkę, która umożliwia instalację w prawie każdym miejscu. Funkcjonalność i krótkie czasy pracy są identyczne dla obu urządzeń MELAquick 12+ i MELAquick 12+ p.

MELAquick 12+ p ma swoje zastosowanie w miejscu, gdzie sterylizacja końcówek odbywa się w autoklawie ze stosunkowo długimi czasami cyklów. MELAquick 12+ p potrzebuje przy swoim małym gabarycie 20,5 x 45 cm (S x G) znacznie mniejszą powierzchnię niż jakikolwiek inny autoklaw i umożliwia sterylizację do 12 instrumentów równocześnie. Szybkie cykle sterylizacyjne umożliwiają pełną higienę bez kosztownego zakupu dodatkowych końcówek. Możliwości dokumentacji, jak zwolnienie wsadu i śledzenie, które są znane z urządzeń klasy Profi i Premium, są dostępne również dla MELAquick 12+ p: MELAflash, MELAnet-Box, MELAprint 42 – ale także MELAtrace z możliwością archiwizacji, zwolnienia i etykietowania wsadu.