Cała linia aparatów Orthophos posiada takie same mechanizmy robocze. Różnice między poszczególnymi aparatami wynikają z technologi czujnika, elementów pozycjonowania oraz możliwości rozbudowy. Urządzenie posiada dotykowy panel sterowania EasyPad. Pozycjonowanie pacjenta odbywa się poprzez wyznaczenie lini pionowej oraz lini frankfurckiej. W wyznaczeniu lini frankfurckiej pomaga zautomatyzowany okluzyjny zagryzak dzięki czemy pozycjonowanie staje się niezwykle proste.
Pole obrazowania
Każdy przypadek kliniczny ma własne wymagania i wyzwania w zakresie objętości obrazowania, dawki i jakości obrazu. Waparacie Orthophos S Samodzielnie dobierzesz obrazowaną objętość odpowiednio do Twoich potrzeb.
Orthophos S 3D robi wysokiej rozdzielczości zdjęcia tomograficzne o polu obrazowania 5x5.5, 8x8 lub 11x10cm (opcja).
Każde pole obrazowania można dostosować odpowiednio w zakresie trzech różnych trybów, aby dopasować się do potrzeb indywidualnych warunków każdego pacjenta. Tryb wysokiej rozdzielczości (HD), standardowej rozdzielczości (SD) i niskiej dawki (Low) można wybrać pojedynczym kliknięciem.
Tryb Low Dose
Dzięki zoptymalizowanemu trybowi Low Dose z dedykowanym filtrem obrazowanie zbitych struktur, takich jak kość, jest możliwe przy znacznie zmniejszonej dawce. To sprawia, że Intelligent Low Dose jest atrakcyjną i wydajną opcją w wielu sytuacjach klinicznych. Low Dose (niskiej dawki), umożliwia to wykonanie tomografii poglądowej na przykład po wszczepieniu implantu z dawką promieniowania odpowiadającą ekwialentowi zdjęcia panoramicznego. Posiadanie programu SD oraz LowDose jest zgodne z zasadą ALARA w celu zapewnienia najlepszego obrazowania przy zastosowaniu jak najniższej dawki promieniowania. Dodatkowo oprogramowanie wyposażone jest w technologię MARS do redukcji artefaktów związanych z obecnością metali.
Tryb High Definition (HD)
Tryb zapewnia szybszą i mniej narażoną na ryzyko błędu diagnostykę w oparciu o zarejestrowaną objętość. Dzięki funkcji Low Dose i HD można tworzyć obrazy 3D w zakresie dawek rentgenowskich 2D i obrazów HD o rozdzielczości do 80 μm.
MARS- oprogramowanie do redukcji artefaktów
Artefakty powodowane przez metal są częstym problemem w obrazowaniu 3D. Obiekty, które nie przepuszczają promieniowania powodują efekt zacienienia w rekonstrukcji 3D i stanowią przeszkodę w prawidłowej diagnostyce. Oprogramowanie MARS automatycznie redukuje artefakty powodowane przez metal tym samym ułatwiając postawienieprawidłowej diagnozy.
Orthophos S posiada czujnik CSI Plus wykorzystujący autofocus dla zdjęć panoramicznych. Dzięki udoskonaleniu czujnika CSI zdjęcia panoramy Orthophos S 3D zawsze wychodzą niezwykle ostre nawet w przypadku ciężkich przypadków anatomicznych pacjenta. Dodatkowo czujnik CSI Plus umożliwia wykonanie zdjęć Quickshot z krótkimi czasami promieniowania.
Do edycji i przeglądania zdjęć służy oprogramowanie Sidexis. Jest to intuicyjne oprogramowanie do obrazowania wspierające przejrzystą diagnostykę. Charakteryzuje się dużą intuicyjnością i przejrzystością. Czytelna platforma pozwala na łatwą komunikację z pacjentem, zwiększając jego poczucie bezpieczeństwa i ułatwiając mu zrozumienie prowadzonego leczenia, co stanowi solidną podstawę zaufania.
Jednoczesna obsługa 2D/ 3D: Dzięki Sidexis 4 możesz przeglądać dane 2D i 3D jednocześnie na jednym ekranie. Pozwala to zaoszczędzićcenny czas i dokonać porównań, które zwiększają precyzję diagnostyki i leczenia.
Funkcje porównania: Sidexis 4 dokonuje porównania dwóch ekspozycji CBCT lub nawet 4 zdjęć 2D. Umożliwia to wykonanie szybkiej analizy i pozwala przedstawić pacjentowi przejrzystą wizualizację jego przypadku.
Pozycjonowanie pacjenta odbywa się poprzez wyznaczenie linii pionowej oraz linii frankfurckiej. W wyznaczeniu linii frankfurckiej pomaga zautomatyzowany okluzyjny zagryzak. Zautomatyzowane pozycjonowanie umożliwia zachowanie maksymalnej niezawodności i powtarzalność ekspozycji podczas wykonywania badań. Urządzenie posiada dotykowy panel sterowania EasyPad.
Aparat opcjonalnie może być wyposażony ramię cefalometryczne zamontowane po lewej lub prawej stronie urządzenia. Do każdego rodzaju zdjęć pantomograficznych, 3D oraz cefalometrycznych urządzenie wykorzystuje osobne czujniki.
Normy: Klasa 1, Typ B (EN 60601-1)
Zasilanie: 210/240V, 50/60 Hz
Generator wys. częstotliwości: Zakres napięć 60 lub 90 kV, 16 mA
Czasy ekspozycji: 14.2 s (standard), 9.1 s (Quickshot)
Czas ekspozycji ceph: 9,4 s (standard), 4.7 s (Quickshot)
Sensor: CSL Plus (panorama), CSL (cefalometria
Sterowanie: panel dotykowy EasyPad
Pozycjonowaie pacjenta:
- zautomatyzowane,
- okluzyjny zagryzak
- 2 linie laserowe (pionowa i frankfurcka)
- 3 punkty podparcia (1 czołowy, 2 skroniowe)
Ramie ceph: opcjonalnie po lewej lub prawej stronie