OWANDY RX

NIEZAWODNY I PROSTY

Wewnątrzustny aparat rentgenowski

Precyzja
Urządzenie Owandy-RX, wyposażone w technologię wysokiej częstotliwości i wielkości ogniska 0,4 mm, zapewnia spójne parametry ekspozycji i wysoką jakość emisji rentgenowskich. Sterowanie mikroprocesorowe zegarem gwarantuje ekspozycję z dokładnością do 1/100 sekundy. Technologia wysokiej częstotliwości gwarantuje bezpieczeństwo pacjenta dzięki znacznemu ograniczeniu dawek promieniowania i eliminacji szkodliwego miękkiego promieniowania rtg. Czas ekspozycji i dawka promieniowania są wyraźnie wyświetlane na ekranie. Urządzenie Owandy-RX jest zgodne z różnymi typami sensorów dostępnych na rynku (kliszowymi, sensorami cyfrowymi, płytowymi systemami obrazowania).

Spełnienie najwyższych oczekiwań... Owandy-RX, generator łączący precyzję, sprawdzoną technologię, prostotę i kompatybilność...

Niezawodność
Ramię urządzenia Owandy-RX, zaprojektowane zostało tak, aby wytrzymać wszelkie rodzaje obciążeń. Jest dobrze wyważone, zwrotne, elastyczne i wytrzymałe. Jest wyposażone w układ stabilizacji: nie wykazuje niepożądanych ruchów ani drgań, zapewniając prawdziwy komfort dla lekarza i pacjenta. Ponadto Owandy-RX ma wbudowaną, automatyczną kompensację czasu ekspozycji na wypadek wahań zasilania.

Ergonomiczna konstrukcja
Urządzenie Owandy-RX jest łatwe w użyciu i pozycjonowaniu dzięki ergonomicznej konstrukcji. Nowoczesne i kompaktowe urządzenie Owandy-RX będzie cennym dodatkiem do Twojego gabinetu i idealnie się w niego wpasuje. Uchwyt na generatorze umożliwia łatwe ustawienie głowicy generatora.

Intuicyjność i łatwość obsługi
Urządzenie Owandy-RX jest łatwym w obsłudze narzędziem dla całego zespołu medycznego I jego obsługa nie wymaga przeszkolenia. Sterowanie jest proste: tylko 3 bardzo intuicyjne przyciski służą do wszystkich ustawień. Pierwszy określa typ wybranego zęba, drugi kalibruje dawkę promieniowania rtg odpowiednio do budowy pacjenta, a trzeci służy do wyboru sensora (kliszy lub cyfrowego). Ekran LCD 3,7 cala w urządzeniu Owandy-RX ma prosty i intuicyjny interfejs użytkownika. Możliwa jest zmiana ustawień językowych wyświetlacza. Timer działa samoczynniE. Uwzględniając potrzebę oszczędzania energii, generator ma wbudowany tryb uśpienia na wypadek przedłużającego się braku aktywności. Emisja promieniowania rentgenowskiego jest regulowana w sposób bezpieczny i zdalny za pomocą opcji „bezprzewodowego wyzwalacza”. Możesz się swobodnie poruszać, bez uważania na kable.

Łatwość instalacji
Ponowne przemyślenie instalacji systemu radiologicznego doprowadziło do powstania Owandy-RX, zaprojektowanego z myślą o łatwości obsługi. Urządzenie Owandy-RX jest łatwe do zainstalowania, niezależnie od aranżacji gabinetu. Trzy długości ramienia (krótkie, standardowe i długie) gwarantują najlepsze dopasowanie do Twojego stanowiska pracy. Mocowanie ścienne jest zgodne z otworami w najbardziej popularnych modelach (uniwersalna płyta montażowa). Istnieje możliwość zamówienia rentgena z wyzwalaczem bezprzewodowym dzięki czemu nie musisz martwić się o kable.

  


Normy:                                                            Klasa 1, Typ B (EN 60601-1)
Zasilanie:                                                        210/240V, 50/60 Hz
Generator wys. częstotliwości:                   Zakres napięć 60.65 lub 70 kV, 6 mA
Wielkość ogniska:                                        0,4 mm (IEC 336)
Czasy ekspozycji:                                         0,01 do 2,00 s (36 nastaw)
Zegar sterowany mikroprocesorowo: 
                                                                          - Ustawienie typu zęba 
                                                                          - Ustawienie anatomii pacjenta
Zaprogramowane tablice czasów ekspozycji:
                                                                          - Klisze typu: D, E i F Systemy cyfrowe: sensory CCD i CMOS, płyty obrazujące 
                                                                          - Konfigurowalna tabela czasów
Odległość ogniskowej od skóry:                   20 cm
Kolimator kołowy:                                           Średnica 55 mm
Ramie:                                                              30, 60 i 80 cm (w zakresie 143, 173 i 193 cm)
Opcje:
                                                                          Pilot wyzwalania bezprzewodowego (zasięg do 20 m)
                                                                          Prostokątny kolimator 35x45mm, 25x35mm, 20x30mm
                                                                          Mobilny stojak
                                                                          Rozszerzony tubus (30 cm)