SINIUS SLIDING TRACK

WSZYSTKO CZEGO POTRZEBUJESZ W ZASIĘGU RĘKI

Unit Sirona SINIUS wszystkie narzędzia w zasięgu ręki

Unit stomatologiczny Sinius zapewnia bardziej efektywną pracę dzięki możliwości zastosowania dodatkowych funkcji z których na co dzień korzystasz w swojej praktyce. Unit może być wyposażony w moduły endodontyczne oraz implantologiczne dzięki którym będziesz mógł wykonywać skomplikowane zabiegi bez korzystania z dodatkowych zewnętrznych urządzeń. Pozwoli to na zaoszczędzenie czasu potrzebnego do przygotowania stanowiska oraz zwiększy ilość miejsca w twoim gabinecie. Przestronne półki na elemencie lekarza pozwalają na przygotowanie wszystkich niezbędnych elementów potrzebnych do zabiegu bez konieczności korzystania z asystora.


 Fotel pacjenta 

Fotel unitu SINIUS posiada cały szereg udogodnień zarówno dla pacjenta jak również lekarza. Największą zaletą fotela jest możliwość wyboru rodzaju zagłówka:

Dwuprzegubowy zagłówek mechaniczny jest bardzo łatwy w obsłudze pozwala na pracę z pacjentami jeżdżącymi na wózku, a szeroka szyna pozwala na swobodne dostosowywanie wysokości bez użycia siły.

 

Zagłówek zmechanizowany jest już bardziej zaawansowany. Mechanizm pozwala na zmianę wysokości oraz pochylenia przy użyciu przycisków bez użycia siły. Co więcej  dla jeszcze większego komfortu pacjenta oparcie pleców z zagłówkiem zmechanizowanym może zostać wyposażone w poduszkę powietrzną do podporu odcinka lędźwi. Podpora lędźwi jest bardzo ważna szczególnie przy zabiegach leżących gdzie pacjent nie musi napinać mięśni dolnego odcinka pleców, ponieważ w tym miejscu znajduje się pusta przestrzeń. 

Unit standardowo wyposażony jest w system ErgoMotion w czasie którego siedzisko pacjenta zmienia wysokość w zależności od pochylenia oparcia pleców. System ErgoMotion pozwolił na zastosowanie w unicie pozycji Trendelburga.

Kolejnym z udogonień unitów Sirona jest odseparowany blok spluwaczki od fotela. Konstrukcja tego typu zapobiega przeciążaniu siłownika oraz zapewnia statyczność i sztywność wszystkich elementów.

 

 Sterowanie fotelem 

Wszystkie unity Sirona posiadają bardzo rozbudowany system sterowania fotelem. Sterowanie fotelem przy użyciu sterowników nożnych jest podejściem niekonwecjonalnym. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy sięgać do strefy "brudnej" jaką są panele sterowania, a także zachowujemy ergonomię pracy przy zabiegach z pacjentem leżącym (nie musimy odkładać końcówki do spozycjonowania pacjenta) oraz siedzącym (nie trzeba odwracać się w celu przestawienia pozycji fotela). Funkcje siedziska i oparcia mogą być wywoływane z:

- panelu lekarza,

- panelu asysty,

- sterownika nożnego (w unicie Sinius jest możliwość wyboru pomiędzy kilkoma ustawieniami, jednym z nich jest sekwencja ruchów: góra/dół, wywołanie pozycji spluwaczkowej, zejściowej oraz dwóch zapisanych przez lekarza),

- drugiego sterownika nożnego zamontowanego w podstawie unitu (góra/dół, przód/tył).

 

Konsola lekarza unitu SINIUS SLIDING TRACK

Każdy unit Sirona standardowo wyposażony jest w wszystkie rękawy ze światłem LED. Pole zabiegowe jest dodatkowo doświetlone i nie powstają cienie spowodowane wprowadzeniem narzędzia do jamy ustnej pacjenta. Rękawy montowane są metodą Plug and Play co oznacza, że użytkownik sam może wymienić taki rękaw. Konsola posiada bardzo duży czytelny wyświetlacz. 

Konsola lekarza unitów Sinius posiada miejsce na 5 instrumentów + opcjonalnie dodatkowy uchwyt na kamerę wewnątrzustną.

Konsola lekarza unitu Sinius Sliding Track porusza się na szynie przymocowanej do podstawy fotela. Ruch konsoli odbywa się w wielu płaszczyznach, istnieje także możliwość regulacji wysokości tejże konsoli. Konsola poruszająca się wzdłuż szyny jest rozwiązaniem bardzo ergonomicznym, pozwala ono na zwiększenie funkcjonalności unitu o dodatkowe elementy takie jak taca z monitorem na osobnym ramieniu zawężając tym samym ilość przestrzeni z jakiej potrzebujemy korzystać podczas długich zabiegów.

 

Sterownik nożny Sirona C+

Unit Sirona Sinius posiada możliwość ustawienia sterownika nożnego w zależności od potrzeb. Producent zapewnił możliwość ustawienia sterownika nożnego indywidualnie do potrzeb każdego lekarza. Sterownik nożny Sirona C+ w unicie Sinius może występować w wersji z przewodem oraz wersji bezprzewodowej.

Jednym z systemów jest pełne sterowanie końcówkami:

Rękaw turbinowy - włączanie/wyłączanie wody, chip blower - przedmuch

Mikrosilnik SIRONA BL ISO E - zmniejszanie/zwiększanie prędkości obrotowej, wywoływanie jednego z 3 zapisanych programów mikrosilnika, chip blower - przedmuch, włączanie/wyłączanie wody, włączanie/wyłączanie lewych obrotów mikrosilnika.

Skaler SIRONA SIROSONIC L - zmniejszanie/zwiększanie mocy, wywoływanie jednego z 3 zapisanych programów skalera, włączanie/wyłączanie wody.

 

 

Ramię asysty 

Unit Sirona Sinius posiada długie ramię asysty, które posiada system odseparowanych elementów ssących. Oznacza to, że podczas podniesienia rękojeści ssaka ślinociąg jest wyłączony i na odwrót. Element asysty w unicie Sinius posiada 4 miejsca na końcówki. W przypadku wyposażenia elementu asysty w strzykawko-dmuchawkę SprayVit M zyskujemy podgrzewanie tejże końcówki oraz dodatkowe oświetlenie w postaci diody LED na końcówce. Czwarta pozycja może zostać wykorzystana na drugi ssak, lampę polimeryzacyjną lub kamerę wewnątrzustną.

 

Lampa zabiegowa 

Bezcieniowa lampa LEDViev Plus posiada 4 diody LED. Sterowanie lampy można wykonać z panelu lekarza, panelu asysty oraz bezdotykowo przy pomocy czujnika. Lampa posiada maksymalne natężenie 40 000 lux. Lampę LEDViev Plus wyróżnia możliwość zmiany temperatury barwowej z ciepłej do zimnej, funkcjonalność ta znajduje zastosowanie w protetyce oraz podczas doboru koloru wypełnienia. Ponad to lampa ma zaprogramowany tryb do nieutwardzania materiałów kompozytowych. 

Blok spluwaczki

Blok spluwaczki stacjonarny, nie jest przytwierdzony do fotela. Przez oddzielenie fotela od spluwaczki zyskujemy sztywność konstrukcji bez efektu "bujania" konsoli i lampy podczas ruchów fotela. 

W standardzie unit przygotowany jest do systemu mokrego. Istnieje możliwość rozbudowy systemu ssącego do systemu suchego oraz separacji amalgamatu w systemie mokrym jak i suchym.

Dodatkowo blok spluwaczki można wyposażyć w system płukania ssaka i ślinociągu oraz system sanityzacji do przepłukiwania końcówek.

Blok sluwaczki jest przystosowany do wody z sieci.

 

 

 

Końcówki

Sirona SprayVit M - strzykawko-dmuchawka ze światłem LED, strzykawko-dmuchawka posiada obrotowy tip oraz łatwo zdejmowalną obudowę nadające się do sterylizacji, strzykawko-dmuchawka posiada wbudowany kartdridż do podgrzewania wody.

Sirona ISO BL LED - mikrosilnik elektryczny bezszczotkowy ze światłem LED. Mikrosilnik posiada krótkie złącze ISO co daje możliwość stosowania krótkich końcówek. Regulacja wody odbywa się na rękawie, sterowanie prędkościami obrotowymi odbywa się ze sterownika nożnego lub panela lekarza.

Sirona SiroSonic TL - skaler piezoelektryczny ze światłem LED. Sterowanie mocą skalera odbywa się ze sterownika nożnego lub panela lekarza. Skaler posiada dodatkowe programy endodontyczne.

Ilości wody na końcówkach ustawia się regulatorami w rękawach poszczególnych narzędzi roboczych. Bardzo szybko można dostosować ilość wody w zależności od potrzeb.

 

DODATKOWE MOŻLIWOŚCI UNITÓW SIRONA

ENDODONCJA  

Rodzinę unitów SINIUS można rozbudować w pakiet endodontyczny pozwalający na wykorzystanie takich systemów jak: apex locator, mikrosilnik endodontyczny z wbudowana bazą pilników (np. Reciproc, WaveOne, Pro Taper etc.). Każdy z tych systemów posiada pełną funkcjonalność. Pomiar długości kanału można dokonywać użyciem narzędzi ręcznych oraz maszynowych. W pakiecie dostajemy również kątnice zwalniającą 1:6. Pakiet ENDO pozwala na wykorzystanie wielu systemów wbudowanych w unicie bez konieczności wykorzystywania dodatkowych wolnostojących urządzeń w dużo lepszej cenie. Co więcej z wykorzystaniem moniotra na unicie oraz oprogramowania SIDEXIS istnieje możliwość podglądu zdjęcia zęba oraz dużego czytelnego apex locatora w czasie rzeczywistym.

Jeżeli chcesz uzyskać pełną bibliotekę narzędzi endodontycznych skontaktuj się z nami !

 

 

IMPLANTOLOGIA I CHIRURGIA

Seria Sinius posiada możliwość wyposażenia konsoli lekarza w fizjodyspenser oraz pompę perylstatyczną. Użytkownik nie potrzebuje dodatkowych urządzeń wolnostojących, może bardzo łatwo i szybko przygotować odpowiednie programy dla każdego zabiegu. Najlepszym przykładem jest wszczepienie implantu gdzie potrzebujemy wykorzystać zmienne parametry robocze, które mogą zostać zaprogramowane jeszcze przed zabiegiem co znacznie skraca pracę i zwiększa komfort pacjenta.

 

MULTIMEDIA

Unity Sirona mogą być wyposażone w kamerę wewnątrzustną współpracującą z oprogramowaniem SIDEXIS. Kamery wewnątrzustne SIROCAM posadają bardzo wysoką rozdzielczość i możliwość archiwizacji zdjęć.

 Heliodent PLUS 

Rentgen wewnątrzustny zamontowany na maszcie lampy. Zdjęcia rentgenowskie mogą być wykonywane na fotelu bez potrzeby przechodzenia z pacjentem do innego miejsca. Rentgen Sirona Heliodent PLUS wpasowuje się w design unitu oraz zajmuje dużo mniej miejsca niż w przypadku urządzeń montowanych do ściany. Montaż rentgena na unicie eliminuje wiele problemów związanych z montażem oraz osłonami stałymi potrzebnymi do wykonywania ekspozycji. 

 

Sanityzacja i dezynfekcja

Unit stomatologiczny Sirona Intego PRO posiada wbudowany system sanityzacji torów wodnych całego unitu oraz dezynfekcji układu ssącego.

Sanityzacja jest procesem dezynfekcji i płukania torów wodnych mających styczność z pacjentem, w taki sposób żeby były one drożne i zdezynfekowane. Dzięki temu unit pobierający wodę z sieci nie jest narażony na powstawanie bio-filmu i zakamieniania układu wodnego unitu. Sanityzacje wykonujemy w trzech przypadkach:

- pomiędzy pacjentami (20 sekund),

- na koniec dnia (120 sekund),

- raz w miesiącu min. 24 godziny.

Proces ten jest jednym z elementów zapobiegającym powstawaniu zakażeń krzyżowych, dlatego powinno się go wykonywać pomiędzy każdym pacjentem. Dozowana dawka płynu Dentosept jest rozrabiana z wodą w stężeniu 1:100.

Dezynfekcja układu ssącego polega na przepłukaniu torów ssaka i ślinociągu płynem do dezynfekcji (np. Orotol firmy Durr Dental), z wykorzystaniem zbiornika znajdującego się wewnątrz bloku spluwaczki. Ssak i ślinociąg możemy bardzo szybko zdezynfekować i przepłukać między pacjentami w celu zachowania jak najlepszej efektywności. Do przepłukania ssaka i ślinociągu służy wbudowany adapter znajdujący się w bloku spluwaczki.

  

 

Higiena

Specjalna budowa elementu asysty i bloku wodnego czynią procedury higieniczne prostszymi i wymagającymi mniej czasu. Wszystkie elementy "strefy brudnej" mają możliwość sterylizacji w autoklawach. Unit obsługuje się głównie przy pomocy sterownika nożnego przez co zmniejszamy ryzyko zakażeń krzyżowych. Unity DentSply Sirona posiadają akredytacje instytutu Roberta Kocha (DGHK intitute) pioniera w dziedzinie higieny.

  

ZDALNA DIAGNOSTYKA UNITU, PRZEGLĄDY TECHNICZNE

Unit SIRONA SINIUS posiada zdalną diagnostykę techniczną. Polega ona na wykryciu ewentualnych problemów związanych z prawidłową pracą urządzenia. Do zdiagnozowania problemów potrzebujemy jedynie lub połączenia sieciowego pomiędzy unitem a komputerem. Dodatkowo Sirona jako jeden z nielicznych producentów unitów posiada w swojej ofercie dedykowane do każdego modelu roczne zestawy przeglądowe w których znajduje się kilkadziesiąt elementów do wymiany podczas rocznego przeglądu. Jest to profesjonalne podejście dzięki któremu można uniknąć bardzo wielu problemów w przyszłości związanych ze słabą jakością wody i powietrza wprowadzanego do unitu. Kolejnym ułatwieniem Państwa pracy jest system przypominający o zbliżającym się terminie rocznego przeglądu.

 

JAKOŚĆ WYKONANIA

Wysokie standardy: Sirona jest technologicznym liderem z ponad 130-letnią historią innowacji i ustanawiania wysokiej jakości standardów. 290 inżynierów i naukowców z działu Badań i Rozwoju przykłada szczególną wagę do jakości oraz wdrażania procesu innowacji. Wszystkie unity Sirona produkowane są w fabryce w Bensheim koło Frankfurtu, z niemieckich i europejskich materiałów.