Intego - oferta specjalna

NAJLEPSZY UNIT ZABIEGOWY W SWOJEJ KLASIE

 

Oferta Specjalna

Unit Intego

Dentsply Sirona 

Fotel pacjenta:

- 2 przegubowy zagłówek chirurgiczny

- pozycja zejściowa, spluwaczkowa, 2 pozycje indywidualne

- maksymalne obciążenie 140 kg

- sterowanie funkcjami fotela ze stolika lekarza i sterownika nożnego C+

- tapicerka bezszwowa

- sterownik nożny wielofunkcyjny C+

Konsola lekarza:

- rękawy od góry lub od dołu

- stolik na narzędzia

- łatwa wymiana rękawów plug&play

- panel dotykowy EasyPad (programowanie  dla 2 użytkowników)

- maksymalnie można zamontować 5 narzędzi w stanradzie:

      1. Strzykawko-dmuchawka Sprayvit E ze światłem LED (zawsze musi być na 1-wszej pozycji)

      2. Mikrosilnik bezszczotkowy Sirona BL ISO E ze światłem LED (regulacja wody w rękawie)

      3. Rękaw turbinowy midwest ze światłem

      4. Skaler Sirona Sirosonic L ze światłem LED (regulacja wody w rękawie,

      5. Pozycja wolna

Blok spluwaczki:

- stanowisko asysty zamontowane na ramieniu długim Comfort

- panel sterowania funkcjami unitu na elemencie asysty

- ruchoma misa spluwaczki

- zasilanie instrumentów wodą destylowaną z butelki

- instalacja do systemu ssącego mokrego ssak + ślinociąg

- 2 wolne pozycje na elemencie asysty

Lampa zabiegowa LEDviev Plus

- lampa bezcieniowa LED posiadająca 4 diody

- uruchamianie lampy z panelu lekarza, asysty, bezdotykowo przy głowicy

- tryb do zakładania wypełnień kompozytowych

- lampa ustawiana w 3 płaszczyznach

- uchwyty lampy nadające się do sterylizacji

- możliwość zmiany natężenia lampy od 5 000 do 40 000 Lux

- możliwość zmiany temp. barwowej od 4 600 do 6 200 Kelwin

 

Cena: 68 500 pln brutto ! 

 

Unity produkowane pod indywidualne zamówienie.

 

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Opis funkcji unitu:

Każdy zabieg wymaga indywidualnego podejścia. Ergonomiczny unit Intego firmy Sirona zapewnia optymalny dostęp do pacjenta oraz płynny przepływ pracy przy maksymalnym komforcie pacjenta. INTEGO łączy w sobie nowoczesny design, niemiecką jakość oraz różne wymiary ergonomii, żeby jak najbardziej ułatwić leczenie.

 

Unit Sirona Intego to przede wszystkim ergonomia pracy:

Fotel pacjenta 

Siedzisko unitu Sirona przystosowane jest do pracy z pacjentem leżącym oraz siedzącym. Zabiegi przeprowadzane na leżąco są bardzo komfortowe. Dzięki szerokiemu wyprofilowanowanemu wygodnemu oparciu nie ma efektu opadania rąk na nogi lekarza. Oparcie jest cienkie dzięki czemu osoba przeprowadzająca zabieg posiada bardzo dużo miejsca. Zabiegi prowadzone na siedząco również są niezwykle ergonomiczne, siedzisko fotela jest wąskie a oparcie posiada wycięcie na nogę lekarza w celu jak najlepszego dostępu do jamy ustnej pacjenta.

 

 

 Sterowanie fotelem 

Wszystkie unity Sirona posiadają bardzo rozbudowany system sterowania fotelem. Sterowanie fotelem przy użyciu sterowników nożnych jest podejściem niekonwecjonalnym. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy sięgać do strefy "brudnej" jaką są panele sterowania, a także zachowujemy ergonomię pracy przy zabiegach z pacjentem leżącym (nie musimy odkładać końcówki do spozycjonowania pacjenta) oraz siedzącym (nie trzeba odwracać się w celu przestawienia pozycji fotela).. Funkcje siedziska i oparcia mogą być wywoływane z:

- panelu lekarza,

- panelu asysty,

- sterownika nożnego (góra/dół, wywołanie pozycji spluwaczkowej, zejściowej oraz dwóch zapisanych przez lekarza),

- drugiego sterownika nożnego zamontowanego w podstawie unitu (góra/dół, przód/tył).

 

Konsola lekarza 

Każdy unit Sirona standardowo wyposażony jest w wszystkie rękawy ze światłem LED. Pole zabiegowe jest dodatkowo doświetlone i nie powstają cienie spowodowane wprowadzeniem narzędzia do jamy ustnej pacjenta.

Konsola lekarza dostępna jest z rękawami mocowanymi od góry lub od dołu. Rękawy montowane są metodą Plug and Play co oznacza, że użytkownik sam może wymienić taki rękaw. Każda konsola może być rozbudowana tackę na narzędzia dostępną w dwóch rozmiarach.

 

Sterownik nożny Sirona C+

Sterownik nożny Sirona C+ umożliwia pełne sterowanie końcówkami. Poniżej opisane zostały funkcje które można wywołać ze sterownika C+:

Rękaw turbinowy - włączanie/wyłączanie wody, chip blower - przedmuch

Mikrosilnik SIRONA BL ISO E - zmniejszanie/zwiększanie prędkości obrotowej, wywoływanie jednego z 3 zapisanych programów mikrosilnika, chip blower - przedmuch, włączanie/wyłączanie wody, włączanie/wyłączanie lewych obrotów mikrosilnika.

Skaler SIRONA SIROSONIC L - zmniejszanie/zwiększanie mocy, wywoływanie jednego z 3 zapisanych programów skalera, włączanie/wyłączanie wody.

 

Ramię asysty 

Unit Sirona Intego oferuje możliwość wyboru ramienia asysty, Compact (krótkie) lub Comfort (długie). Dobór długości ramienia ma znaczenie w zależności od rodzaju pracy lekarza. Ramię asysty posiada łatwo wyjmowalny filtr wstępny systemu ssącego, 4 miejsca na instrumenty oraz panel sterowania funkcjami unitu.

 

 

Lampa zabiegowa 

Bezcieniowa lampa LEDViev Plus posiada 4 diody LED. Sterowanie lampy można wykonać z panelu lekarza, panelu asysty oraz bezdotykowo przy pomocy czujnika. Lampa posiada maksymalne natężenie 40 000 lux. Lampę LEDViev Plus wyróżnia możliwość zmiany temperatury barwowej z ciepłej do zimnej, funkcjonalność ta znajduje zastosowanie w protetyce oraz podczas doboru koloru wypełnienia. Ponadto lampa ma zaprogramowany tryb do nieutwardzania materiałów kompozytowych. 

Blok spluwaczki

Blok spluwaczki jest stacjonarny, nie jest przytwierdzony do fotela. Przez oddzielenie fotela od spluwaczki zyskujemy sztywność konstrukcji bez efektu "bujania" konsoli i lampy podczas ruchów fotela. 

W standardzie unit przygotowany jest do systemu mokrego. Istnieje możliwość rozbudowy systemu ssącego do systemu suchego oraz separacji amalgamatu w systemie mokrym jak i suchym.

Dodatkowo blok spluwaczki można wyposażyć w system płukania ssaka i ślinociągu oraz system Purge do przepłukiwania końcówek.

Blok sluwaczki może być przystosowany do wody destylowanej pobieranej z butelki lub wody z sieci. 

 

Końcówki

Sirona SprayVit E - strzykawko-dmuchawka ze światłem LED, strzykawko-dmuchawka posiada obrotowy tip oraz łatwo zdejmowalną obudowę nadające się do sterylizacji.

Sirona ISO BL LED - mikrosilnik elektryczny bezszczotkowy ze światłem LED. Mikrosilnik posiada krótkie złącze ISO, co daje możliwość stosowania krótkich końcówek. Regulacja wody odbywa się pod konsolą lekarza lub z rękawa, sterowanie prędkościami obrotowymi odbywa się ze sterownika nożnego.

Sirona SiroSonic L - skaler piezoelektryczny ze światłem LED. Sterowanie mocą skalera odbywa się ze sterownika nożnego lub panela lekarza. Skaler posiada dodatkowe programy endodontyczne.

Ilość wody na końcówkach ustawia się zaworami pod panelem lekarza lub regulatorami w rękawach poszczególnych narzędzi roboczych. Bardzo szybko można dostosować ilość wody w zależności od potrzeb.

 

DODATKOWE MOŻLIWOŚCI UNITÓW SIRONA

ENDODONCJA  

Rodzinę unitów INTEGO można rozbudować w pakiet endodontyczny pozwalający na wykorzystanie takich systemów jak: apex locator, mikrosilnik endodontyczny wolnoobrotowy, reciproc, WAVEONE. Każdy z tych systemów posiada pełną funkcjonalność. Pomiar długości kanału można przeprowadzić poprzez użycie narzędzi ręcznych lub maszynowych. W pakiecie dostajemy również kątnice zwalniającą 1:6. Pakiet ENDO pozwala na wykorzystanie wielu systemów wbudowanych w unicie bez konieczności wykorzystywania dodatkowych wolnostojących urządzeń.

 

 

MULTIMEDIA

Unity Sirona mogą być wyposażone w kamerę wewnątrzustną współpracującą z oprogramowaniem SIDEXIS. Kamery wewnątrzustne SIROCAM posiadają bardzo wysoką rozdzielczość i możliwość archiwizacji zdjęć.

 

Heliodent PLUS 

Rentgen wewnątrzustny zamontowany na maszcie lampy. Zdjęcia rentgenowskie mogą być wykonywane na fotelu bez potrzeby przechodzenia z pacjentem do innego miejsca. Rentgen Sirona Heliodent PLUS wpasowuje się w design unitu oraz zajmuje dużo mniej miejsca niż w przypadku urządzeń montowanych do ściany. Montaż rentgena na unicie eliminuje wiele problemów związanych z montażem oraz osłonami stałymi potrzebnymi do wykonywania ekspozycji. 

  

ZDALNA DIAGNOSTYKA UNITU, PRZEGLĄDY TECHNICZNE

Unit SIRONA INTEGO posiada zdalną diagnostykę techniczną. Polega ona na wykrywaniu ewentualnych problemów związanych z prawidłową pracą urządzenia. Do zdiagnozowania problemów potrzebujemy jedynie karty SD lub połączenia sieciowego pomiędzy unitem a komputerem. Dodatkowo Sirona jako jeden z nielicznych producentów unitów posiada w swojej ofercie dedykowane do każdego modelu roczne zestawy przeglądowe, w których znajduje się kilkadziesiąt elementów do wymiany podczas rocznego przeglądu. Jest to profesjonalne podejście dzięki któremu można uniknąć bardzo wielu problemów w przyszłości związanych ze słabą jakością wody i powietrza wprowadzanego do unitu. Kolejnym ułatwieniem Państwa pracy jest system przypominający o zbliżającym się terminie rocznego przeglądu.

 

HIGIENA

Koncepcja higieny unitu INTEGO została zaprojektowana tak, aby spełniać najwyższe wymagania. Specjalna budowa elementu asysty i bloku wodnego czynią procedury higieniczne prostszymi i wymagającymi mniej czasu. Wszystkie elementy "strefy brudnej" mają możliwość sterylizacji w autoklawach. Unit obsługuje się głównie przy pomocy sterownika nożnego.

 

JAKOŚĆ WYKONANIA

Wysokie standardy: Sirona jest technologicznym liderem z ponad 130-letnią historią innowacji i ustanawiania wysokiej jakości standardów. 290 inżynierów i naukowców z działu Badań i Rozwoju przykłada szczególną wagę do jakości oraz wdrażania procesu innowacji. Wszystkie unity Sirona produkowane są w fabryce w Bensheim koło Frankfurtu, z niemieckich i europejskich materiałów.

 

 

PRZEDSTAWIONE INFORMACJE PRZEZNACZONE SĄ DLA PROFESJONALISTÓW Z BRANŻY STOMATOLOGICZNEJ.