Axano Pure

Unit Dentsply Sirona Axano Pure

 Unit Dentsply Sirona Axano Pure- bezpieczeństwo i wygoda

 

 

Axano Pure to unit stomatologiczny, dzięki, któremu skutecznie zaoszczędzisz czas. Dotykowy wyświetlacz Smart Touch, bezprzewodowy sterownik noży SMART CONTROL i zintegrowany moduł endodontyczny ułatwią i skrócą czas pracy, a wbudowane oprogramowanie serwisowe umożliwi zdalną kontrolę stanu urządzenia. 

 

 

INTELIGENTNY WYŚWIETLACZ SMART TOUCH 

 

Interaktywny, intuicyjny wyświetlacz Smart Touch o przekątnej 26 cm to serce Axano. Wyświetlacz oferuje przejrzyście uporządkowane funkcje dzięki zastosowaniu ultranowoczesnej technologii multitouch. Możesz dostosować wygląd interfejsu nawet w najdrobniejszych szczegółach. Funkcja Drag&Drop pozwala szybko i łatwo przeorganizować przyciski interfejsu użytkownika i umieścić je tam, gdzie ich potrzebujesz. Ponadto ekran oferuje funkcje edycji zdjęć wewnątrzustnych bezpośrednio w interfejsie Smart-touch. Możesz na nim także odtwarzać media cyfrowe w celu wsparcia konsultacji stomatologicznych.

• Wybierz i edytuj obrazy wewnątrzustne w interfejsie użytkownika Smart Touch

• Oznaczaj obrazy w kolorze i dodawaj adnotacje, aby szybko i łatwo dokładną dokumentację wyników klinicznych

• Wyświetlaj różne multimedia bezpośrednio z bazy danych multimediów na pulpicie.

 

 

STEROWNIK NOŻNY SMART CONTROL

 

Ergonomiczny, bezprzewodowy i wielofunkcyjny sterownik nożny, który zapewnia dostęp do najważniejszych funkcjonalności bez używania rąk. To intuicyjne rozwiązanie nie odwraca Twojej uwagi od pacjenta i uwalnia ręce, pozwalając na przeprowadzenie leczenia w sposób ergonomiczny.

Sterownik ma funkcje zmiany pozycji elementu lekarza i fotela,  zmiany ustawień na panelu wyświetlacza i uruchamiania narzędzi. Producent zapewnił możliwość ustawienia sterwonika nożnego indywidualnie do potrzeb każdego lekarza. 

Jednym z systemów jest pełne sterowanie końcówkami:

Rękaw turbinowy - włączanie/wyłączanie wody, chip blower - przedmuch

Mikrosilnik SIRONA BL ISO C - zmniejszanie/zwiększanie prędkości obrotowej, wywoływanie jednego z 3 zapisanych programów mikrosilnika, chip blower - przedmuch, włączanie/wyłączanie wody, włączanie/wyłączanie lewych obrotów mikrosilnika.

Skaler SIRONA SIROSONIC BL - zmniejszanie/zwiększanie mocy, wywoływanie jednego z 3 zapisanych programów skalera, włączanie/wyłączanie wody.

 

 

EKSKLUZYWNA PALETA KOLORÓW

 

Unity Axano Pure zostały stworzone aby imponowały doskonałą jakościa wykonania oraz zapewniały wyjątkową odporność i trwałość na długie lata codziennego użytkowania.

Ponadto możesz wybierać sposród wielu kolorów tapicerki. Możesz również zdecydować się na tapicerkę Lounge, aby zapewnić swoim pacjentom najwyższy poziom komfortu. W tej wersji ,asz dodatkowe możliwości konfigurowaia unitu dzięki opcjom wyboru kolorystyki szwów. 

 

ERGONOMIA PRACY

 

Zmechanizowany zagłówek

Zmechanizowany zagłówek pozwala na zmianę wysokość oraz pochylenia przy użyciu przycisków na ekranie Smart Touch lub poprzez użycie sterownika nożnego Smart Control, zupełnie bez użycia siły. Co więcej  dla jeszcze większego komfortu pacjenta oparcie pleców z zagłówkiem zmechanizowanym może zostać wyposażone w poduszkę powietrzną do podporu odcinka lędźwi oraz element masujący pacjenta podczas zabiegu. Podpora lędźwi jest bardzo ważna szczególnie przy zabiegach leżących gdzie pacjent nie musi napinać mięśni dolnego odcinka pleców ponieważ w tym miejscu znajduje się pusta przestrzeń.  

Systemy ErgoMotion i OrthoMotion

ErgoMotion - siedzisko pacjenta zmienia wysokość w zależności od pochylenia oparcia pleców. System ErgoMotion pozwolił na zastosowanie w unicie pozycji Trendelburga.

OrthoMotion - oparcie i siedzisko pacjenta zamienia położenie o ten sam kąt. System OrthoMotion został stworzony z myślą o ludziach w podeszłym wieku oraz ludziach z dysfunkcją ruchu. Poprzez pochył oparcia i siedziska o ten sam kąt odcinek lędźwiowy pozostaje cały czas w tej samej pozycji.

Sterowanie fotelem 

Wszystkie unity Sirona posiadają bardzo rozbudowany system sterowania fotelem. Sterowanie fotelem przy użyciu sterowników nożnych jest podejściem niekonwecjonalnym. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy sięgać do strefy "brudnej" jaką są panele sterowania a także zachowujemy ergonomie pracy przy zabiegach z pacjentem leżącym (nie musimy odkładać końcówki do spozycjonowania pacjenta) oraz siedzącym (nie trzeba odwracać się w celu przestawienia pozycji fotela). Funkcje siedziska i oparcia mogą być wywoływane z:

- panelu lekarza,

- panelu asysty,

- sterownika nożnego,

- drugiego sterownika nożnego zamontowanego w podstawie unitu (góra/dół, przód/tył). 

 

WBUDOWANY MODUŁ ENDODONTYCZNY

 

Unit Axano Pure jest wyposażony w pakiet endodontyczny pozwalający na wykorzystanie takich systemów jak: apex locator, mikrosilnik endodontyczny z wbudowana bazą pilników (np. Reciproc, WaveOne, Pro Taper etc.). Każdy z tych systemów posiada pełną funkcjonalność.W pakiecie dostajemy również kątnice zwalniającą 1:6. Pakiet ENDO pozwala na wykorzystanie wielu systemów wbudowanych w unicie bez konieczności wykorzystywania dodatkowych wolnostojących urządzeń w dużo lepszej cenie.

Ponadto unowocześniony został sposób wyświetlania głębokości kanału i doboru pilnika.Wybór przebiegu kanału pozwala optymalnie dostosować moment obrotowy i szybkość pracy pilnikiem i ograniczyć ryzyko złamania narzędzia. 

Zalety modułu Endo w skrócie:

• precyzyjna kontrolę momentu obrotowego

• zintegrowany ApexLocator

• doskonała biblioteka plików

• nowoczesny wyświetlacz postępu pliku

• łatwy wybór plików.

  

Liczba rękawów: 6+`1

 

Każdy unit Sirona standardowo wyposażony jest w wszystkie rękawy ze światłem LED. Pole zabiegowe jest dodatkowo doświetlone i nie powstają cienie spowodowane wprowadzeniem narzędzia do jamy ustnej pacjenta. Rękawy montowane są metodą Plug and Play co oznacza, że użytkownik sam może wymienić taki rękaw.  Wszystkie końcówki posiadają podgrzewanie wody zapobiega to podrażnieniom zębów podczas zabiegu.

Konsola lekarza posiada miejsce na 6 instrumentów + istnieje również możliwość podłączenia dodatkowego mikrosilnika do zabiegów implantologicznych.

Co więcej 4 z 6 narzędzi mogą być narzędziami rotacyjnymi (turbiny, mikrosilniki).  

 

Końcówki

Sirona SprayVit M - strzykawko-dmuchawka ze światłem LED, strzykawko-dmuchawka posiada obrotowy tip oraz łatwo zdejmowalną obudowę nadające się do sterylizacji, strzykawko-dmuchawka posiada wbudowany kartdridż do podgrzewania wody.

Sirona BL ISO C LED - mikrosilnik elektryczny bezszczotkowy ze światłem LED. Mikrosilnik posiada krótkie złącze ISO co daje możliwość stosowania krótkich kątnic. Regulacja wody odbywa się na rękawie, sterowanie prędkościami obrotowymi odbywa się ze sterownika nożnego lub panela lekarza. Mikrosilnik BL ISO C charakteryzuje przesył danych o prędkości i momencie obrotowym dzięki czemu może być on stosowany jako mikrosilnik implantologiczny i endodontyczny.

Sirona SiroSonic TL - skaler piezoelektryczny ze światłem LED. Sterowanie mocą skalera odbywa się ze sterownika nożnego lub panela lekarza. Skaler posiada dodatkowe programy endodontyczne, zmiana mocy odbywa się co 1%.

Ilości wody na końcówkach ustawia się regulatorami w rękawach poszczególnych narzędzi roboczych. Bardzo szybko można dostosować ilość wody w zależności od potrzeb.

 

 LAMPA ZABIEGOWA 

 

                          

Bezcieniowa lampa LEDViev Plus posiada 4 niezależne, bezcieniowe diody LED. Sterowanie lampy można wykonać z panelu lekarza, panelu asysty oraz bezdotykowo przy pomocy czujnika. Lampa posiada maksymalne natężenie 40 000 lux. Lampę LEDViev Plus wyróżnia możliwość zmiany temperatury barwowej z ciepłej do zimnej, funkcjonalność ta znajduje zastosowanie w protetyce oraz podczas doboru koloru wypełnienia. Ponadto lampa ma zaprogramowany tryb do nieutwardzania materiałów kompozytowych. 

 

 

BLOK SPLUWACZKI I ZMOTORYZOWANA SPLUWACZKA OBROTOWA

Blok spluwaczki jest odseparowany od fotela - Konstrukcja tego typu zapobiega przeciążaniu siłownika oraz zapewnia statyczność i sztywność wszystkich elementów.

W standardzie unit przygotowany jest do systemu mokrego. Istnieje możliwość rozbudowy systemu ssącego do systemu suchego oraz separacji amalgamatu w systemie mokrym jak i suchym.

Dodatkowo blok spluwaczki można wyposażyć w system płukania ssaka i ślinociągu oraz system sanityzacji do przepłukiwania końcówek.

Blok sluwaczki jest przystosowany do wody z sieci.

Opcjonalnie unit Axano Pure może zostać wyposażony w zmotoryzowaną, obrotową spluwaczkę, która wykonuje ruch w kierunku pacjenta w pozycji do płukania i odchyla się do zabiegu. Umożliwia szybszy i bezpieczniejszy proces leczenia.

 

RAMIĘ I PANEL ASYSTY 

 

Panel asysty wyposażony jest w Smart Pad do  płynnej obsługi urządzeń.

Unit Sirona Axano Pure posiada długie ramię asysty, wyposażone w system odseparowanych elementów ssących. Oznacza to, że podczas podniesienia rękojeści ssaka ślinociąg jest wyłączony i na odwrót. Element asysty w unicie posiada 4 miejsca na końcówki. W przypadku wyposażenia elementu asysty w strzykawko-dmuchawkę SprayVit M zyskujemy podgrzewanie tejże końcówki oraz dodatkowe oświetlenie w postaci diody LED na końcówce. Czwarta pozycja może zostać wykorzystana na drugi ssak, lampę polimeryzacyjną lub kamerę wewnątrzustną.

Element asysty może być wyposażony w ssak chirurgiczny oraz urządzenie do wyciskania mas.

 
SANITYZACJA I DEZYNFEKCJA

 

W nowym fotelu Dentsply Sirona wszystko zostało zaprojektowane z dbałością o zachowanie higieny począwszy od gładkich, łatwych do czyszczenia powierzchni po odłączane elementy i wbudowane adaptery do dezynfekcji unitu. Unit stomatologiczny Axano Pure posiada wbudowany system sanityzacji torów wodnych całego unitu oraz dezynfekcji układu ssącego.

Sanityzacja jest procesem dezynfekcji i płukania torów wodnych mających styczność z pacjentem, w taki sposób żeby były one drożne i zdezynfekowane. Dzięki temu unit pobierający wodę z sieci nie jest narażony na powstawanie bio-filmu i zakamieniania układu wodnego unitu. Sanityzacje wykonujemy w trzech przypadkach:

- pomiędzy pacjentami (20 sekund),

- na koniec dnia (120 sekund),

- raz w miesiącu min. 24 godziny.

Proces ten jest jednym z elementów zapobiegającym powstawaniu zakażeń krzyżowych, dlatego powinno się go wykonywać pomiędzy każdym pacjentem. Dozowana dawka płynu Dentosept jest rozrabiana z wodą w stężeniu 1:100.

Blok sanitarny w Smart Touch ukazuje procedury sanitarne, które zostały ostatnio przeprowadzone i te które należy wkrótce wykonać Możesz również z tego miejsca podjąć automatyczne środki sanityzacji - regularne płukanie i comiesięczną dezynfekcję. Za jednym dotknięciem przycisku rękawy, węże ssące i spluwaczka zostaną automatycznie spłukane środkiem czyszczącym.

Wbudowane w unit adaptery do czyszczenia rękawów zapewniają łatwe i niezawodne czyszczenie i dezynfekcję rękawów za pomocą wbudowanego urządzenia do dezynfekcji. Aby przeprowadzić proces sanityzacji wystarczy podłączyć rękawy do kolorowych adapterów w bloku wodnym.

                                                            

 

Dezynfekcja układu ssącego polega na przepłukaniu torów ssaka i ślinociągu płynem do dezynfekcji np. Orotol firmy Durr Dental (środek czyszczący dodawany jest automatycznie), z wykorzystaniem zbiornika znajdującego się wewnątrz bloku spluwaczki. Ssak i ślinociąg możemy bardzo szybko zdezynfekować i przepłukać między pacjentami lub w trakcie dłuższego zabiegu w celu zachowania jak najlepszej efektywności. Do przepłukania ssaka i ślinociągu służy wbudowany adapter znajdujący się w bloku spluwaczki.

 

HIGIENA

 

Wszystkie powierzchnie są gładkie i łatwo jest je czyścić i dezynfekować. Specjalna budowa elementu asysty i bloku wodnego czynią procedury higieniczne prostszymi i wymagającymi mniej czasu. Wszystkie elementy "strefy brudnej" mają możliwość sterylizacji w autoklawach. Unit obsługuje się głównie przy pomocy sterownika nożnego przez co zmniejszamy ryzyko zakażeń krzyżowych. Unity DentSply Sirona posiadają akredytacje instytutu Roberta Kocha (DGHK intitute) pioniera w dziedzinie higieny.

                                                             

  

 

OPROGRAMOWANIE SERWISOWE

 

Oprogramowanie serwisowe Axano zapewnia stały nadzór nad stanem unitów stomatologicznych  automatycznie wyświetlając informacje o systemie dezynfekcji i danych technicznych.

Korzyści dla gabinetu stomatologicznego:

• szybki przegląd stanu urządzenia i zarządzanie profilami użytkowników,

• rejestrowane środki higieny z generowaniem raportów.

Korzyści dla techników i serwisantów:

• wyświetlanie informacji o elementach elektrycznych urządzenia,

• wyświetlanie pamięci serwisowej i plików dziennika.

 

ZDALNA DIAGNOSTYKA UNITU, PRZEGLĄDY TECHNICZNE

 

Dodatkowo Sirona jako jeden z nielicznych producentów unitów posiada w swojej ofercie dedykowane do każdego modelu roczne zestawy przeglądowe w których znajduje się kilkadziesiąt elementów do wymiany podczas rocznego przeglądu. Jest to profesjonalne podejście dzięki któremu można uniknąć bardzo wielu problemów w przyszłości związanych ze słabą jakością wody i powietrza wprowadzanego do unitu. Kolejnym ułatwieniem Państwa pracy jest system przypominający o zbliżającym się terminie rocznego przeglądu.

 

JAKOŚĆ WYKONANIA

 

Wysokie standardy: Sirona jest technologicznym liderem z ponad 130-letnią historią innowacji i ustanawiania wysokiej jakości standardów. 290 inżynierów i naukowców z działu Badań i Rozwoju przykłada szczególną wagę do jakości oraz wdrażania procesu innowacji. Wszystkie unity Sirona produkowane są w fabryce w Bensheim koło Frankfurtu, z niemieckich i europejskich materiałów.

 

DODATKOWE MOŻLIWOŚCI UNITÓW SIRONA

 

Funkcje leczenia Endo, Implant usprawniają pracę i zwiększają bezpieczeństwo kliniczne. Dzięki nim postawienie diagnozy, wyjaśnienie planu leczenia i rozpoczęcie leczenia przebiega sprawnie iszybko. Podczas leczenia endodontycznego i implantologicznego ekran Smart Touch przejrzyście i w zrozumiały sposób wyświetla poszczególne kroki. A obsługa sterownika Smart Control i wyświetlacza Smart Touch jest intuicyjna i nie absorbuje rąk.

 

IMPLANTOLOGIA I CHIRURGIA

Unit Axano Pure posiada możliwość wyposażenia konsoli lekarza w fizjodyspenser oraz pompę perylstatyczną.A z domyślnej biblioteki możesz wybrać każdy system implantologiczny. Lekarz na każdym kroku uzyskuje zapis informacji o użytych parametrach roboczych końcówki podczas zabiegu, a następnie parametry te zapisywane są w oprogramowaniu Sidexis. Użytkownik nie potrzebuje dodatkowych urządzeń wolnostojących, leczenie przebiega wydajnie i z zachowaniem sterylności.

 

 

Kamera SiroCam AF+

Unity Sirona mogą być wyposażone w kamerę wewnątrzustną współpracującą z oprogramowaniem SIDEXIS. Kamery wewnątrzustne SIROCAM posadają bardzo wysoką rozdzielczość i możliwość archiwizacji zdjęć. W połączeniu z monitorem Sivision może zdecydowanie usprawnić komunikację z pacjentem.

 

Monitor Sivision 22''

Możesz zwiększyć transparentność prowadzonego leczenia dzięki 22'' monitorowi Sivision, wyświetlając na nim różne materiay związane z postawioną przez Ciebie diagnozą. Pacjenci poczują, że uczestniczą w procesie, a prezentacja wizualna ułatwi im zrozumienie i właściwą ocenę sytuacji klinicznej. Monitor montowany na niezależnym ramieniu.

Heliodent PLUS 

Rentgen wewnątrzustny zamontowany na maszcie lampy. Zdjęcia rentgenowskie mogą być wykonywane na fotelu bez potrzeby przechodzenia z pacjentem do innego miejsca. Rentgen Sirona Heliodent PLUS wpasowuje się w design unitu oraz zajmuje dużo mniej miejsca niż w przypadku urządzeń montowanych do ściany. Montaż rentgena na unicie eliminuje wiele problemów związanych z montażem oraz osłonami stałymi potrzebnymi do wykonywania ekspozycji. 

 

MDS Jończyk jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Dentsply Sirona od 2016 roku.  Wszyscy pracownicy naszej firmy posiadają wykształcenie techniczne i biorą systematyczny udział w szkoleniach produktowych i serwisowych, które są prowadzone w siedzibie Dentsply Sirona w Bensheim, a ich ukończenie potwierdzone jest odpowiednimi certyfikatami. Dzięki temu kupując produkt od naszej firmy mają Państwo pewność, że montaż i wdrożenie personelu zostanie wykonane przez inżyniera, który posiada odpowiednie kwalifikacje. Oprócz kompleksowej opieki posprzedażowej oferujemy również Państwu wsparcie serwisowe. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom posiadamy zaplecze oryginalnych części zamiennych.

Części zamienne Unitów Dentsply Sirona:   https://www.mdsjonczyk.pl/index.php?id=315 


Plik do pobrania: POBIERZ

Fotel pacjenta:

dwuprzegubowy zagłówek chirurgiczny z regulacją wysuwu (opcjonalnie zmotoryzowany zagłówek);

fotel pacjenta wolnostojący z siłownikiem elektrycznym o udźwigu 165 kg,

wąski profil siedziska i szerokie oparcie umożliwiają pracę z pacjentem w pozycji leżącej, półleżącej oraz siedzącej,

ruch fotela ErgoMotion (ruch kołyskowy),

opcjonalnie pompowana podpora lędźwi w oparciu,

przyłącza mediów zlokalizowane pod stopą fotela,

podłączenie do sieci Ethernet,

cztery programowane pozycje fotela: spluwaczkowa, zejściowa, pozycja nr 1 i nr 2,

sterownik nożny czteropozycyjny zamontowany w podstawie fotela.

 

Konsola lekarza:

konsola z rękawami „od dołu” zamontowana na prowadnicy,

ramiona końcówek bez blokad, umożliwiające regulację długości rękawów,

rękawy w systemie „Plug and Play” z możliwością wymiany przez użytkownika,

pneumatyczny hamulec do regulacji wysokości podnoszenia konsoli lekarza na całej długości rękojeści,

tacka na narzędzia o wymiarach 30x40 cm z możliwością regulacji w płaszczyźnie poziomej

wyświetlacz dotykowy Smart Touch 10.3” z możliwością personalizacji, przeglądania, edytowania zdjęć i materiałów multimedialnych i robienia adnotacji;

wbudowana funkcja endodontyczna,

funkcja „clean” służąca do zablokowania unitu podczas dezynfekcji między pacjentami,

funkcja stopera i zegarka w unicie,

funkcja „purge” i „autopurge” do przepłukiwania torów wodnych końcówek (opcjonalnie system sanityzacji),

podgrzewacz wody do końcówek i kubka,

integracja unitu z oprogramowaniem SIDEXIS.

 

Końcówki konsoli lekarza (6+implant):

pozycja nr 1: Strzykawko-dmuchawka Sprayvit M ze światłem LED i grzałką (zdejmowalna obudowa i końcówka wykonana z tworzywa sztucznego nadające się do sterylizacji),

pozycja nr 2: Bezszczotkowy mikrosilnik Sirona BL ISO ze światłem LED (regulacja wody mikrosilnika w rękawie, regulacja obrotów mikrosilnika w zakresie 90 – 40 000 obr/min, zmiana kierunku obrotów, funkcja przedmuchu „chip blower”, możliwość zapisania 3 programów mikrosilnika),

pozycja nr 3: Rękaw turbinowy midwest ze światłem (regulacja wody w rękawie pod konsolą lekarza, funkcja przedmuchu „chip blower”,

pozycja nr 4: wolna pozycja do rozbudowy,

pozycja nr 5: Skaler piezoelektryczny Sirona Sirosonic L ze światłem LED (regulacja wody skalera w rękawie, funkcje endodontyczne, zdejmowalna rękojeść do sterylizacji, 2 tipy w zestawie, możliwość zapisania 3 programów skalera);

pozycja nr 6: wolna pozycja do rozbudowy,

opcjonalnie funkcja implantologiczna i kamera SiroCam AF+.

 

Bezprzewodowy sterownik nożny Smart Control (opcjonalnie Sirona C+):

sterownik nożny naciskowy proporcjonalny,

możliwość zmiany ustawień fotela i końcówek roboczych,

możliwość nawigacji po menu panelu dotykowego,

sterowanie prędkością obrotową mikrosilnika / mocą skalera,

możliwość wywołania 3 zapisanych ustawień mikrosilnika lub skalera,

wywołanie funkcji lewych/prawych obrotów mikrosilnika,

przyciski do włączania/wyłączania wody oraz funkcji przedmuchu „chip blower”.

 

Blok spluwaczki:

blok spluwaczki wolnostojący,

 

szklana, obrotowa i zdejmowalna misa spluwaczki (opcjonalnie wersja zmotoryzowana),

funkcja napełniania kubka i opłukiwania misy spluwaczki,

zasilanie unitu wodą z sieci,

instalacja ssąca do systemu mokrego z zaworem wyboru unitu (opcjonalnie system suchy),

zestaw filtrów wejściowy wody i powietrza łatwo dostępne dla użytkownika,

konsola lekarza i maszt lampy mocowane do bloku spluwaczki,

system płukania rękawów ssących środkiem chemicznym.

 

Element asysty Comfort:

ruchomy element asysty w płaszczyźnie poziomej do podstawy fotela,

rękojeść ssaka o średnicy 16mm z przegubem kulowym,

rękojeść ślinociągu elastyczna o średnicy 7mm,

2 wolne pozycje na dodatkowe instrumenty,

panel dotykowy do sterowania funkcjami: pozycja spluwaczkowa, pozycja zejściowa, włączanie/wyłączanie lampy; włączanie/wyłączanie stopera, napełnianie kubka, płukanie misy spluwaczki,

separator zanieczyszczeń oddzielny dla rękawów ssaka i ślinociągu,

ssak i ślinociąg pracujące niezależnie,

system opłukiwania systemu ssącego (rinsing unit).

 

Lampa zabiegowa SIRONA LEDview PLUS:

lampa bezcieniowa LED posiadająca 4 diody rozmieszczone w rożnych miejscach,

uruchamianie lampy z panelu lekarza, asysty lub bezdotykowo przy głowicy,

tryb lampy do zakładania wypełnień kompozytowych,

lampa ustawiana w 3 płaszczyznach,

uchwyty lampy nadające się do sterylizacji,

możliwość zmiany natężenia światła (od 5 000 do 40 000 Lux),

możliwość zmiany barwy światła (od 4 600 do 6 200 K).

TWOJE INDYWIDUALNE MOŻLIWOŚCI

+ wyposażenie podstawowe D wyposażenie dodatkowe - niemożliwe/ nie dotyczy

fotel pacjenta

 

INTEGO

INTEGO PRO

SINIUS CS TS

AXANO PURE

AXANO

Wersja Ambidextrous (unit dla lewo i prawo ręcznych)

+

+

-

-

-

Pozycja spluwaczkowa, 0, 1 i 2

+

+

+

+

+

Funkcja Ergomotion

D

D

+

+

+

Indywidualne ustawienia fotela dla pacjenta

-

-

-

+

+

Poduszka podwyższająca dla małych pacjentów

D

D

D

D

D

Płaski zagłówek

+

+

-

-

-

Dwuprzegubowy zagłówek

+

+

+

+

-

Zmotoryzowany zagłówek

-

-

D

D

+

Funkcja podparcia odcinka lędźwiowego

-

-

D

D

+

Funkcja masażu odcinka lędźwiowego

-

-

-

-

D

Prawy / lewy podłokietnik

D

D

D

D

D

Pneumatyczny sterownik nożny

D

-

-

-

-

Sterownik nożny C+ wersja przewodowa

+

+

+

D

D

Sterownik nożny C+ wersja bezprzewodowa

D

D

D

D

D

Sterwonik nożny Smart Control

-

-

D

+

+

Czterokierunkowy przełącznik nożny w podstawie fotela

D

+

+

+

+

Tapicerka premium

+

+

+

+

+

Tapicerka premium thermo

-

-

D

D

D

Tapicerka szwowa lounge z kolorowymi przeszyciami

D

D

D

D

D

Podświetlenie fotela ambilight

-

-

-

-

D

Regulacja prędkości podnoszenia fotela

-

-

-

-

+

Nośność fotela 140 kg

+

-

-

-

-

Nośność fotela 165 kg

-

-

+

-

-

Nośność fotela 185 kg

D

+

-

+

+

Płyta montażowa

D

D

D

D

D

Zestaw zaworów do urządzeń zewnętrznych

D

D

D

D

D

 

konsola lekarza

 

INTEGO

INTEGO PRO

SINIUS CS TS

AXANO PURE

AXANO

rękawy podawane od góry

+

+

+

-

-

rękawy podawane od dołu

+

+

+

+

+

hamulec pneumatyczny konsoli lekarza

+

+

+

-

-

elektryczna regulacja wysokości konsoli lekarza

-

-

-

-

D

panel EasyPad

+

+

-

-

-

panel EasyTouch

D

D

+

-

-

panel Smart Touch

-

-

-

+

+

5 pozycji instrumentów

+

+

+

-

-

6 pozycji instrumentów

-

-

-

+

+

Metalowa strzykawko-dmuchawka

D

D

-

-

-

Strzykawko-dmuchawka Sprayvit ze światłem

+

+

+

+

+

Rękaw turbinowy ze złączem midwest

+

+

+

+

+

Mikrosilnik Sirona BL ISO

+

+

+

+

+

Trzecie złącze rękawa rotacyjnego

D

D

D

D

D

Czwarte złącze rękawa rotacyjnego

-

-

-

-

D

Drugi rękaw turbinowy

D

D

D

D

D

Drugi mikrosilnik Sirona BL ISO

D

D

D

D

D

Trzeci rękaw turbinowy/mikrosilnik

-

-

-

-

D

Skaler Sirosonic L/ TL

+

+

+

+

+

Kontrola momentu obrotowego

D

D

D

D

D

EControl: zakres prędkości 100-40.000 rpm

D

D

+

+

+

Wbudowany system endodontyczny: ApexLocator, kątnica Endo 6.1, kontrola momentu obrotowego, eControl, system Reciproc i WaveOne

D

D

D

+

D

Wbudowany system implantologiczny: pompka perystaltyczna, mikrosilnik implantologiczny BL implant, kątnica implantologiczna

-

-

D

D

D

Funkcja płukania torów wodnych Purge

D

+

+

+

+

Port USB

D

D

D

D

+

NEGATOSKOP

D

D

D

D

D

mała taca narzędziowa

+

+

+

-

-

taca na dodatkowym ramieniu

-

-

-

D

D

duża taca narzędziowa

+

+

+

-

-

Uchwyt Smart Device na tablet

-

-

-

-

D

 

konsola asysty

 

INTEGO

INTEGO PRO

SINIUS CS TS

AXANO PURE

AXANO

Konsola asysty Compact, mocowana do spluwaczki

+

-

-

-

-

Konsola asysty Comfort

(długie ramie)

D

+

+

+

+

Przyciski do sterowania funkcjami unitu na konsoli asysty

+

+

+

+

+

4 pozycje instrumentów

+

+

+

+

+

Rękaw ssaka i ślinociągu

+

+

+

+

+

2 rękaw ssaka

D

D

D

D

D

Strzykawko-dmuchawka metalowa

D

-

-

-

-

Strzykawko- dmuchawka SprayVit

D

D

D

D

D

Lampa do polimeryzacji Satelec Mini LED

D

D

D

-

-

Podstawka na lampę do polimeryzacji SmartLite ORI

-

-

-

D

D

Zasilacz 12V klasy medycznej

-

-

-

D

D

komunikacja z pacjentem

 

INTEGO

INTEGO PRO

SINIUS CS TS

AXANO PURE

AXANO

SiroCam F

D

D

-

-

-

SiroCam AF

D

D

D

D

D

SiroCam AF+

D

D

D

D

D

22'' monitor Sivision na dodatkowej tacy

-

-

-

D

D

22'' monitor Sivision na maszcie lampy

D

D

D

D

D

Dodatkowy uchwyt na kamerę

D

D

D

D

D

Złącze sieciowe ethernet

D

D

+

+

+

Złącze USB na konsoli lekarza

D

D

D

D

+

Złącze USB na konsoli asysty

D

D

D

D

D

 

blok wodny

 

INTEGO

INTEGO PRO

SINIUS CS TS

AXANO PURE

AXANO

Przyłącze wodne do sieci miejskiej

+

+

+

+

+

Obieg wody z butelką na wodę destylowaną

D

-

-

-

-

Obieg wody z butelką i przełącznikiem do sieci miejskiej

D

-

-

-

-

Zdejmowana spluwaczka z funkcją ręcznego obrotu

+

+

+

+

-

Zdejmowana zmotoryzowana obrotowa spluwaczka

-

-

-

D

+

System ssący mokry

+

+

+

+

+

Zawór wyboru unitu (system mokry)

D

+

+

+

+

Zawór spluwaczkowy (system mokry)

D

D

D

+

+

System ssący powietrzny (system eżektorowy)

D

-

-

-

-

Separator automatyczny (system suchy)

D

D

D

D

D

Separator amalgamatu (system suchy)

D

D

D

D

D

Podgrzewacz wody na kubek i końcówki

D

+

+

+

+

System czyszczenia rękawów

D

D

+

+

+

Urządzenie do dezynfekcji ze stałą dezynfekcją i funkcją sanityzacji

D

D

D

+

+

System przepłukiwania rękawów ssących z użyciem środka chemicznego

-

D

+

+

+

 

Wyposażenie dodatkowe

 

INTEGO

INTEGO PRO

SINIUS CS TS

AXANO PURE

AXANO

Lampa LEDview Plus montowana na unicie

+

+

+

+

+

Mocowanie lampy sufitowe

D

D

D

D

D

Uchwyt na kamerę zewnętrzną zamontowany na lampie

D

D

D

D

D

Uchwyt rentgenu Heliodent Plus na maszcie lampy

D

D

D

D

D

Lusterko dla pacjenta zamontowane na lampie

D

D

D

D

D